Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU FONOTEEK
Riho Baumann

MINU RAAMATUKOGU
Vilen Künnapu

MÄLUMAASTIKUD
Leena Torim

MINU ISA
Toivo Tammik

DIAGONAALNE RADA
Sukhdev Kaur

ETENDUS SU MEELTES
Eve Apro
Ina Stockem

FLO FLOST
Flo Kasearu

ÜHE MEESTERAHVA PILK NAISTEBÄNDIDELE
Mhkel Kleis

RAHUS EDASI ELADA
Mehis Heinsaar

PÕGUS, LÄHEDANE
Lauri Sommer

FORMAADI OHVRID
Andri Luup

KÕNE RAHASTAJATELE KESKKONNAVASTASE PARTEI ASUTAMISKOOSOLEKUL
Nato Lumi

MEESKOND

Minu raamatukogu

Öeldakse, et heal juhul elab inimene elu jooksul üle neli suurt muutumist. Minu viimane suur muutumine toimus neli aastat tagasi. See oli raske ja valuline transformatsioon. Hakkasin tajuma, et universum on terviklik organism ja mina olen selle osa. Hakkasin tajuma, et universum on igavene ja ka minu hing on igavene. Sain järsku aru, et kõik on energia – ka aeg, ruum, mõte, inimene, puu ja kivi. Kõik on energia ja kõik elab. Hakkasin maailma tajuma energeetiliselt.

Tahes-tahtmatult kajastus see muutus ka minu raamatukogu üldpildis. Peaaegu terviklikult kadusid ilukirjandus, filmid, plaadid ja kassetid. Domineerima hakkasid vaimsed raamatud, vana kunst ja arhitektuur. Informatsiooni saan tänasel päeval ühisväljast, unenägudest, meditatsioonist, inimestest ja ei-tea-isegi-kust. See lihtsalt antakse. Seetõttu on raamatute osakaal minu elus praegu väike. Loen neid, et saada kinnitust sellele, mida tajun niigi. Hästi huvitavad on vene teadlaste-esoteerikute teosed – E. Muldašev, A. Nekrassov, V. Goch, V. ja T. Tihoplav, G. Sõtin, jt. Loen neid nii vene kui ka eesti keeles.

Joonistus: Vilen Künnapu

Minu lektüüriks on ka Uus Testament, India ja Tiibeti pühad raamatud, Carlos Castaneda, Gunnar Aarma, Lille Lindmäe, pühakute elulood, indiaanlaste Taiaratas. Uurin raamatuid pühast geomeetriast, templite, püramiidide ja maamärkide arhitektuurist, samuti albumeid Ida-Aasia ehituskunstist, kus käsitletakse stuupade, pagoodide ja mitmesuguste muude mandalaehituste arhitektuuri. Mul on üks DVD Kambod˛a maagilise balleti etendusest, plaat Taivani budistlikust templimuusikast ning kassett indiaani rituaalimuusikast.

Tänapäeva tekstidest on armu leidnud kirjanikud nagu R. Brautigan, C. Bukowski, P. Auster, M. Heinsaar ja A. Elbing. Kunstialbumitest on mul mõned toredad konstruktivistide ja Bauhausi raamatud. Olen avastanud, et konstruktivismil ja pop-kunstil on suur side läbi kollaa˛i. Lisaks pop-kunsti albumitele on mul mõned head raamatud de Chiricost, transavangardi maalikunstist ning uusimast fantasy-maalikunstist. ˇurnaalidest loen arhitektuuriajakirja Urban China, millele ka ise kaastööd teen.

Vilen Künnapu