Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU FONOTEEK
Riho Baumann

MINU RAAMATUKOGU
Vilen Künnapu

MÄLUMAASTIKUD
Leena Torim

MINU ISA
Toivo Tammik

DIAGONAALNE RADA
Sukhdev Kaur

ETENDUS SU MEELTES
Eve Apro
Ina Stockem

FLO FLOST
Flo Kasearu

ÜHE MEESTERAHVA PILK NAISTEBÄNDIDELE
Mhkel Kleis

RAHUS EDASI ELADA
Mehis Heinsaar

PÕGUS, LÄHEDANE
Lauri Sommer

FORMAADI OHVRID
Andri Luup

KÕNE RAHASTAJATELE KESKKONNAVASTASE PARTEI ASUTAMISKOOSOLEKUL
Nato Lumi

MEESKOND

Flo Flost

ma olen bussis. sõidan tallinnast pärnu poole. märkan bussis sven kivisildnikku ja heie treierit. mind heie ei näinud. ja ega ma ei tea, kas ta mu nägu mäletabki. ja kivisildnikuga ei ole ma tuttav. aga ma oleksin eeldanud, et treier ja kivisildnik üksteist tunnevad.

august arvas, et ma võiksin endast epifaniosse kirjutada. ja endast kirjutada on piinlik. selles mõttes võiks ju küsida praegu hea võimaluse korral treierilt abi. ta ei paista väga hõivatud olevat. või siis üllatada ennast ja kivisildnikku ning teha end nüüd ja praegu temaga tuttavaks. siis talle oma töid sülearvutist näidata ning küsida temalt abikätt kirjutamisel. ta on väga hea. minu meelest.

nutikas tüdruk räägiks asjast. endast kirjutada on raske. ja treierit või kivisildnikut endale appi kutsuda ma ka ei julge. julgusest jääb kõvasti puudu. võib-olla ka sellepärast, et mind omal ajal pärnu endla noorte näiteringist pisarate saatel koondati.


1. korralikult maalisin ma viimati enne berliini minekut (september 2006). kujutasin siis kerge nihestusega sporditeemat. maalis kasutan tihti korduseid. käekiri on tähtis, vahest kõige tähtsam, kuna sealt saab esmamulje alguse. ihalen iga kord suuremate formaatide poole. maalin joonega, sest armastan joonistada. selline kärsitu ja närvilisem joon on tip-top. pärast proovin joonistatu värvidega täita. vahel on see hästi raske. tulemuseks on alati ekspressionism. ka siis kui alustan fotorealismiga.

Flo Kasearu.
Eesti skulptuur. Näituselt “Elavad skulptuurid”
Tallinna Kunstihoones. 2005.

2. maalimine on nauding. Samas ei unusta ma end nautlema, sest olen tulemuse peale väljas. et ise ka rahule jääksin. siiani on olnud selline suure hurraaga mingi idee alustamine ja siis punnitamise tulemusena mingi ivani jõudmine. see on tõsi.

3. enesetunne paneb aluse. samas saab seda protsessi käigus mõjutada vajalikus suunas. mugavus on oluline. kõik vahendid võiksid käe-jala juures olla. mul oli vahepeal ikka mitu-mitukümmend seinavärvi purki. siis pidin nad kõik avama ja enda ümber asetama. et hea oleks.

4. sel õppeaastal asusin erasmus programmi raames berliini. universität der künste, rebecca horni stuudiumisse. seal tekkis mul huvi videokunsti vastu. esmapilgul tundub see meedium lihtsam. maalis punnitasin kaido ole portreed teha ikka mõnusalt ületundides.

5. hetkel on valmimas mu esimese lühifilmi stsenaarium. berliinis on suvesemestri alguses filmivõtted. lugu räägib eestist jalgalaskmisest, sellejärgsest identiteediküsimusest, eestluse levitamisest ning naiivsusest. filmi lõpp on veel lahtine: kas võõrsil on ikka parem kui kodus?

6. tegelikult on berliin väga sõbralik. ka öösiti. hirmu tunnnen siin harva. aga kui mulgireiside turismibussi näen, siis kohkun ära. esimesel hetkel tahaks juttu rääkima minna, siis aga põgenen teises suunas.

7. berliinis olen teinud paar lühivideot.
üks rääkis hularõngaga tänavatel liikumisest ja mediteerimisest. kõndisin hularõngast ümber puusade keerutades nii kaua kuni see maha kukkus. katsetasin uues keskkonnas nö oma ruumi mõistet.

8. teises videos kutsusin päev enne ning päev pärast täiskuud inglase ja hispaanlase duellile. sellega selgitasin täiskuu ebamõjusid. vägivaldsus ei ole seotud täiskuuöö mõjudega. see on inimeste igapäevane asi.

9. video annab võrreldes maaliga võimaluse loomutruult jäädvustada hetkel toimuvat. maalin utoopiaid ja ebareaalsust. aga videos kipun osutama reaalsusele. minu unistus on saada kaamera ning minna sellega tänavale inimeste keskele. inimeste ehedus lindile saada on hingelähedasem. dokumentalistika ühesõnaga. see huvi tuli f. wisemani filmidest, ja eleonore de montesquiou juures lapsi hoides. video on põnev. eriti kui tehnika alt ei vea.

10. ka performance on minu jaoks väga ahvatlev. olen paar tükki teinud. kunagi olin kunstihoones kuuetunnine elav skulptuur eesti rahvariietes. kandsin silti, kus vihjasin sellele, et EKA skulptuuriosakond raja tänaval võiks üles ärgata.

11. olen teinud kunstiprojekte ka linnaruumis. eelmise aasta sügisel tõime zvorovskiga hansapanga ja eesti panga kultuuritegelastest lemmikud videoprojitseeringute näol nende majade fassaadidele. kahju ainult, et nii hilja pimedaks läks. see projekt võiks hea ilmaga edasi kesta. iga kord erinevate institutsioonidega, kes valiksid näod, keda me filmime ning nende hoonete fassaadidel suurelt näitame. linnaruum pakub mulle suurt huvi. eriti kui olen veidi aega kusagil mujal, märkan tagasi tulles kohti, mida ennem tähelegi ei pannud. kui mul oleks üks võimas videoprojektor, oleksin ma aktiivsem linnaruumi katsetama. EKA katus on juba ära proovitud.

12. et ennast hästi tunda, peab ruumi olema. mu tuba on nii väikseks jäänud ja kuna ma aastaringselt siin ei ela, siis on kõik üleliigsed asjad siia varjule tõstetud. tekib tunne, et nii peabki olema.

13. oma mõtetes liigun ma ikka küllaltki revolutsiooniliste ideede poole. aga kui asi lõpuks paberile jõuab, on algne idee aja jooksul mõnusalt lahjenenud ning mässumeelsusest kaugel.
nii ka selle tekstiga siin.

14. kui küsida, mis on kunst, siis see on sama küsimus kui et, mis on armastus. tüdimuseni nämmutatud teema, kuid keegi ikkagi vastust ei tea. kas mul on keha või mina olen keha?

15. üks mu suur unistus oleks saada riigikokku. kunstiprojektina.

16. olen aru saanud, et kunst peab olema meelelahutus. minu lemmik anekdoot: kaks elevanti istuvad traadil, üks küsib teise käest, kas ma võin ka keskel istuda.

17. halb nali oli, kui mul EKAst kaks korda järjest nädalase vahega kõik õlivärvid ära varastati. see oli aeg enne sessi. peale esimest pätsamist muretsesin uued, et maalida saaks. need viidi ka minema.

18. sügisest jätkan õpinguid EKAs maali kolmandal kursusel. tuleviku suhtes on suured unistused. sügisel tuleb mu esimene isikunäitus art – depoo galeriis. praegu on vaja berliinis lõpetada teine semester.

19. mind väsitab selgitamine.

ich komme aus Estland.
kein Irland,
kein Island,
kein Italia,
Estonia.

20. pool-eestlane
pool-berliinlane

Flo Kasearu. Seinamaalid EKA katusel, 2006.

 

Flo Kasearu

olen tavaline tüdruk pärnust. 21 kevadet. kodus kolm koera. meeldib maatöid teha.
lõpetasin sütevaka kuldmedaliga. kuulun SDE-sse. kirjanikku minust ei saa.
iial ära ütle iial. floRa. Vt ka: flokasearu.pri.ee