Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU PLAADIKOGU
Madis Nestor

INTERVJUU CORNERSHOPI LÖÖKRIISTAMÄNGIJA JA HELITERAPEUDI PETE BENGRYGA
August Künnapu

INTERVJUU GERALDINE SWAYNE ́iga
Harry Pye

Intervjuu Gina Birchiga
Harry Pye

KAKS REISI JA ÜKS LUULEKOGU
Vilen Künnapu

USK LOOTUS ARMASTUS: MEENUTUSI VENNASKONNAST
Mait Vaik

KIMBUKE LUULETUSI MAIT VAIGU VARAJASEST PERIOODIST

TAKSOFONISTI ELU MÕTE
Nato Lumi

VALIK TAAVE TUUTMA LUULETUSI

AUGUST KÜNNAPU MAAL MARJU KUUDIST

MEESKOND

INTERVJUU

GINA BIRCHiga

Gina Birch võtab osa suurest näitusest ‘Women In Revolt’, mis toimub Londoni Tate Britainis 8. novembrist 2023 kuni 7. aprillini 2024. Gina on muusik, maalikunstnik ja filmitegija, ilmselt kõige paremini tuntud The Raincoats asutajaliikmena. See on post-punk bänd, kelle rohkete austajate hulka kuuluvad näiteks Sonic Youthi Kim Gordon ja Niravana Kurt Cobain. Harry Pye'l oli suur rõõm Epifanio jaoks Ginat intervjueerida.

The Raincoats

The Raincoats Gina Birch esinemas

Gina Birch esinemas The Raincoatsiga

Tere, Gina, suur tänu nõusoleku eest vastata mõnele küsimusele. Mida võiksid öelda oma kõige viimase maali kohta?

Ma ei ole hiljuti ühtegi maali teinud, sest olen olnud hõivatud muusikaga, aga olen mitut alustanud. Olen uutest maalidest üsna elevil, aga mul on vaja aega, et neisse korralikult süveneda. Töötan asjade kallal, mis lähevad näitusele, kui minu filmi ‘Scream’ näidatakse Tate Britainis (veel ei ole välja kuulutatud!). See on 2.5 m kõrge pilt Jumalannad karjumas maailma peale, ja mida me oleme maailmaga teinud. Üks istub troonil ja tema jalge ees roomavad pisikesed nälkjabeebi-mehed. Bacon on üks mu alustalasid, nii nagu ka Degas, ja hiljuti Tala Madani. Jumaldan tema humoorikat kriitikat ja suurepäraseid esitusviise. Tunnen suurt huvi ainese vastu, samas erutavad mind tohutult tekstuurid ja värvikihi rebendid ja koorumised, värvi tõukamine ja imamine. Maalivärv ja maalimine on kui muusika, sensuaalne, vapustav.

Millal olid õnnelikeim – kui õppisid noorena Hornsey kunstikoolis või siis, kui olid The Raincoats liige või praegu – kirjas Third Man Recordsi juures ja tegemas kunstinäitusi?

Ma olen üldiselt õnnelik inimene. Aeg voolab läbi meie ja ma püüan alati ajaga kaasas käia. Olen ülimalt tänulik ja õnnelik, et suudan hõlmata kõike, mida olen teinud. Tajun oma elus energiat ja rahulolu. Olen saanud asju, mida ei ole osanud oodata. Teen kogu aeg tööd, kirjutan laule või maalin, või teen midagi muud, koon jne. (Mulle kargas pähe, et seda, mida said teha naised, nimetati käsitööks, mitte kunstiks. Mehed teevad kunsti, naised käsitööd.) Asjad juhtuvad siis, kui nad juhtuvad. Sa võid püüda uksi maha murda, ja samas lähedal võib leiduda üks lahke uks, mis juhatab su kuhugi mujale ja mis võib olla erutav, võluv, õpetlik.

Gina Birch. The Slits

Gina Birch. The Slits. Akrüül lõuendil, 100 x 140 cm, 2019

Räägi oma eakaaslastest. Kas puutud kokku või vahetad meile näiteks PiLi või Scritti Politti poistega? Kui jah, siis kas te räägite siis muusikast? Kas on keegi, kes tegi põnevat muusikat 1970ndatel ja kes teeb ikka veel sama põnevat muusikat 2020ndatel?

Ma olin vanasti üsna uje, ja paljud mu sõbrad ei ole muusikud ega kunstnikud. Kui ma kohtan Greeni või Johni, ajame muidugi juttu, aga me ei otsi üksteist üles. Ma ei hoidnud enam silma peal sellel, mida UKs tehti, kuni viimase ajani. Kuulasin peaaegu ainult Bob Dylanit, natuke Leonard Cohenit, siis veel Neu, Can. Kui mu album välja tuli, sain aru, et olen vestlusest välja jäänud, ja hakkasin kuulama paljusid podcaste ja ka rohkesti erinevat muusikat. Lankum, Jockstrap, Leftfield.

Kas on olemas filme, maale või muusikat, mis panevad su naerma või nutma?

Eelmisel aastal LAs käisin Pippilotti Rist showl ja kuulsin tema salvestust ‘I am a victim of this song...’, ja see ajas mu nutma. Karjumine/kisamine ajas mind ühel ajal naerma ja nutma.

Millised on sinu ambitsioonid maalikunstnikuna – on mõni galerii, kus sooviksid näitust teha?

Oh, neid on palju…. Ma ei taha midagi ära sõnuda. Mulle väga meeldib töötada koos Martin Greeni ja Sean McClusky'ga.
Loodan, et saan edaspidi teha koostööd Kravitz Contemporary'ga Soho Square'il ja võib-olla ka Alma Pearl Gallery'ga. Jumaldan 303 gallery'd NYs. Mul on seal väga kodune tunne! Tohutult meeldib Stuart Shave’i Modern Art. Tal on oivaline maitse, tema kunstnikud inspireerivad mind. See võiks küll olla algatuseks hea koht.

Gina Birch. Jarman Jubilee

Gina Birch. Jarman Jubilee
Akrüül, õli ja pastell lõuendil, 60 x 80 cm, 2022

Gina Birch. Fassbinder Fear Eats the Soul

Gina Birch. Fassbinder Fear Eats the Soul
Akrüül, õli ja pastell lõuendil, 80 x 100 cm, 2022

Kuidas suhtud tänapäeva Inglismaa kunstikoolidesse – kas oleks targem õppida iseseisvas Turpsi Kunstikoolis?

Ma soovitan kõigile kunsti ettevalmistuskursust – kunstnikele, teadlastele, kõigile. See on tasuta või odav. Kraad on kallis ja enamasti halvasti varustatud. Kunstikoolid maksavad palju ja neil tundub olevat vähe raha. Kes teab… võib-olla pole erilist mõtet sinna minna. Leia endale sõber, kes seal õpib. Muretse ateljee, käi mõnes loengus. Vaata, kas saad kuskil olla jne. Hakka õhtul ooperimajas riietajaks. Loe palju, maali palju. Metsa see kunstikool. Raja kohalikus kõrtsis või baaris kunstisalong. Ja võib-olla hiljem võiks minna Turpsi.

Gina Birch. Kudumas enne heliproovi

Gina Birch. Kudumas enne heliproovi
Akrüül, õli ja kollaaž lõuendil, 190 x 180 cm, 2020

Gina Birch. Kudumas enne heliproovi 2

Gina Birch. Kudumas enne heliproovi 2
Akrüül, õli ja kollaaž lõuendil, 190 x 180 cm, 2020

Kas on mingi koht, kuhu sa ühel päeval tahaksid tagasi tõmbuda või mõni maa, kuhu tahaksid reisida?

Ükskõik kuhu vee ääres.

Paljud inimesed Inglismaal kirjeldavad end kui ‘poliitiliselt kodutud’; kas on mõni poliitik, keda pooldad, keda usaldad?

Mulle väga meeldib Jeremy Corbyn (parteitu parlamendiliige, endine Tööpartei juht, 2015-2020).

Kas su perele meeldib sinu kunst – kelle kiitus sulle kõige rohkem loeb?

Minu lähiperekonnale, mees ja lapsed, meeldib, mida me teen. Muusika koha pealt pole kindel, aga nad on minu üle uhked. Paljud mu sugulased on uhked… mõned ei saa eriti pihta, miks ma teen, mida ma teen.

Gina Birch oma stuudios

Gina Birch oma stuudios. Foto: Carney James Turner

HARRY PYE 
on kirjanik, kuraator ja maalikunstnik,
kes elab ja töötab Londonis.
Vt ka tema postkaarte ja intervjuusid
Epifanio eelmistes numbrites ning usutlust
Geraldine Swayne’iga selles numbris.
www.harrypye.com

 


Rohkem infot Gina Birchi kohta:

www.instagram.com/gina.birch
www.ginabirch.net
Women In Revolt! | Tate Britain