Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU PLAADIKOGU
Anna Kaneelina

MINU RAAMATUKOGU
Fred-Erik Kerner

INTERVJUU VAIMSE MENTORI MARIA-REENEGA
August Künnapu

INTERVJUU KESK-EESTI MEEDIUMI MARGUS MARIPUUGA
August Künnapu

Valik el – MArone M luulet ja tÄhelepanekuid

STEPHEN ELLCOCKI MAAGILISTE KUJUNDITE VARASALV
Harry Pye

Aeg-ruumi kera
Vilen Künnapu

KAS VAIMSUSEL ON NIMI?
Mathura

INTERVJUU JAMAICAL RESIDEERUVA KUNSTNIKU TARRVI LAAMANNIGA
August Künnapu

Intervjuu noore Tartu maalikunstniku INGMAR ROOMETSAGA
August Künnapu

PORTRETEERIDES PORTREETEERIMIST
Jan Kaus

Valik Kai Kitse luulet

A. G. Belli tetraeedrilised tuulelohed

MEESKOND

Nr 20 kaas

Epifanio 20. number uurib vaimsuse olemust ja erinevaid avaldumisvorme. Michael A. Singer kirjutab oma raamatus “Köidikuist vabanenud hing” järgmiselt: Võib öelda, et sõna “avardumine” võtab hästi kokku vaimsuse tõelise tähenduse. Põhimõtteliselt tähendab avardumine edasiliikumist sellest punktist, kus parasjagu ollakse. See tähendab, et sa ei jää oma hetkeseisundisse. Kui end pidevalt avardad, siis piirangud puuduvad. Mitte ühtegi piiri ei ole enam. Piirangud ja piirid tulevad ette ainult seal, kus sa avardumise lõpetad. Kui sa arvardumist ei lõpetagi, siis ületad sa kõik piirid, kõik piirangud ja piiratud ettekujutuse endast.

Mis on vaimsus? Kuidas olla edukas nii vaimses kui materiaalses maailmas? Milline oli maailm aastal 1022, milline on maailm aastal 2022 ja milline saab olema maailm aastal 3022? Nendele ja paljudele teistele küsimustele otsivad vastuseid vaimsed mentorid, arhitektid, kunstnikud, kirjanikud jt loovtöötajad.

Käesolevas numbris usutlen oma vaimset mentorit Maria-Reenet Sauelt, kes ravib inimesi ja suunab neid õigele teerajale nii vaimsetes kui materiaalsetes küsimustes. Teise intervjuu tegin Margus Maripuuga – kanaldaja, kooliõpetaja ja aednikuga Kesk-Eestist Eidaperest, keda tunnen kümme aastat seoses tema vaimsete seminaridega Võsul. Teine keskeestlane, kirjanik Mathura toob oma kirjatükis mh välja hommiku- ja õhtumaa erineva arusaama vaimsusest: Lääne “vaimsus” tähendab põhiliselt mõistuse ja intellekti võimekust. Ida kultuuriruumis on haridus seevastu traditsiooniliselt eeskätt hingeharidus ja tarkus päriselt vaid rakendatud tarkus, mis väljendub mitte niivõrd inimese teadmistes kui tema omadustes ja teadvustustes.

Harry Pye kiidab inglise kultuuriuurijat Stephen Ellcocki, kes on aastaid jahtinud ootamatuid kujundeid erinevatest kultuuridest ja ajastutest ning nüüd vorminud parimad palad raamatuteks “The Cosmic Dance”, “The Book of Change”, “All Good Things” ja “England on Fire”. Jan Kaus analüüsib oma lemmikuid läbi aegade eesti keeles ilmunud kunstnikuromaanide seas.

August Künnapu

Alberto Künnapu. August kastab õunapuud. Akrüül lõuendil, 40 x 20 cm, 2022

Vilen Künnapu jagab oma mõtteid ajast, ruumist, kunstist ja arhitektuurist. Artiklit saadab tema maal Püha Franciscusest kõnelemas lindudega ja hiljuti maalimist alustanud Alberto Künnapu maaliparemik. Meie mees Jamaical, kunstnik ja reggae DJ Tarrvi Laamann võrdleb sealset kultuuriruumi Eesti omaga, räägib oma loometööst, sh kunstiresidentuurist. Küsitlesin ka noort Tartu maalikunstnikku Ingmar Roometsa, kelle sõnutsi on vaimsus teekond enda jumaliku olemuse ja kõrgeima potentsiaali juurde… Arvan, et sellel rajal õpime julgemalt elu omaks võtma – kogu seda inimeseks olemise ilu ja valu. Minu jaoks sümboliseerib vaimsust näiteks sibula koorimine, kus kiht kihi haaval vabaneme traumadest ja varasematest piiravatest uskumustest.

Avaldame ka valiku Kai Kitse lihtsaid, kuid sügavaid luuletusi. Autor usub, et inimkond on tõusuteel, kuigi see nii ei paista.
Epifanio uus number annab lugejale niidiotsi avardumiseks ja edasiliikumiseks punktist, kus parasjagu ollakse. Sest nagu ütles Buddha: Armasta end, kuna sa oled ainus inimene, kes on sinuga kogu elu.

August Künnapu / toimetaja

augustkunnapu.epifanio.eu
facebook.com/augustkunnapu
instagram.com/augustkunnapu