Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU PLAADIKOGU
Anna Kaneelina

MINU RAAMATUKOGU
Fred-Erik Kerner

INTERVJUU VAIMSE MENTORI MARIA-REENEGA
August Künnapu

INTERVJUU KESK-EESTI MEEDIUMI MARGUS MARIPUUGA
August Künnapu

Valik el – MArone M luulet ja tÄhelepanekuid

STEPHEN ELLCOCKI MAAGILISTE KUJUNDITE VARASALV
Harry Pye

Aeg-ruumi kera
Vilen Künnapu

KAS VAIMSUSEL ON NIMI?
Mathura

INTERVJUU JAMAICAL RESIDEERUVA KUNSTNIKU TARRVI LAAMANNIGA
August Künnapu

Intervjuu noore Tartu maalikunstniku INGMAR ROOMETSAGA
August Künnapu

PORTRETEERIDES PORTREETEERIMIST
Jan Kaus

Valik Kai Kitse luulet

A. G. Belli tetraeedrilised tuulelohed

MEESKOND

INTERVJUU KESK-EESTI MEEDIUMI

MARGUS MARIPUUGA

Sinu missiooniks on olla kanaldaja ehk meedium, kes aitab edastada valgusolenditelt inimestele vajalikku teavet. Oled seda nüüdseks avalikult teinud 16 aastat nii kodukandis Eidaperes kui Tallinnas, Türil, Pärnus, Palmses ja Võsul, kus oleme mitmel korral Su seminaridel kohtunud. Oled kanaldanud valgusolendeid Kaunitar, Kuldne, Valge ja Valgeke, peaingleid Miikaeli ja Gabrieli jt. Palun kirjelda oma tööprotsessi. Kuidas veendud, et kanaldad õiget infot?

Alustasin Valgusolenditega suhtlemist 1986. aastal. Olin siis 19. See on pikk aeg olnud. Pool minu tollasest tutvusringkonnast ütles, et see on saatanast. Teine pool aga oli kihevil. Valgusolendeid ja peaingleid on palju. Kuna meediume on maailmas vähe, siis kosmilist infot on vaja väljutada ja edasi anda. On olnud juhtumeid, kus kanali teises otsas on mitmed valgusolendid, kes kõik soovivad rääkida. Kui meedium areneb, vahetuvad ka tema vaimsed õpetajad. Nimetasime neid valgusolendeid selliste nimedega, et neid üksteisest eristada. Kindlasti tuleb ka Peaingleid kutsuda nimepidi, muidu satuvad kanalile langenud inglid. Valgusolenditel on küll kosmilised nimed, kuid neid pole sünnis igal ajal kasutada. Valgusolenditel ei ole sugu, mõnikord ilmutavad nad end valgusekogumina või kiirguva inim-olendi sarnase kujuga. Kuna ma olen nii palju kanaldanud, siis oskan vahet teha erinevate energiate vahel. Oleneb inimesest, tema küsimuse teemadest – võib juhtuda, et seansi ajal trügib valgusolendi asemele vaimolend või surnud hing. Valgusolendid ei hakka nendega vaidlema ega võitlema, vaid eemalduvad. Nad ei lase enda energiaid rikkuda madalsagedusel. Võib ka juhtuda, et kanal saab rikutud ja seanss katkeb. Hiljem taastub kanal ise või saab taastatud, puhastatud. Harvad juhud on ka sellised, et seansi ajal ründab keegi sensitiiv, nõid vms kanalit uudishimust, viitsimata luua oma kanalit või ühendust õpetajatega. Nemad saavad ka mitmekordselt karistatud. Kuid alati tuleb valvas olla – õpetajaid usaldada, kuid mitte pimesi. Kuna olen oma loomult skeptik, siis uurin väga põhjalikult protsesse, tausta ja ka inimesi, kes midagi räägivad.

Kuidas jõudsid kanaldamiseni?

Töötasin siis Rapla Linnavalitsuses. See algas hommikul kell 9 kabinetis. Mõtted ei tulnud läbi minu ja räägiti korraga universumi teemadel. Ise juba seda juttu ei oska välja mõelda. Kanaldan harilikult mõtteimpulsside teel, kuid olen kuulnud ka mehe verbaalse häälega Jumalat läbi minu kõnelemas (hääl nagu tõrre põhjast). Olen kanaldanud ka luuletusi, laule, prohveteeringuid, palveid, mantraid ja missasid. Olen kanaldanud ka sanskriti- ja ladinakeelseid tekste. Ja muidugi kanaldanud ka inimestele ja inimeste kohta. Olen korraldanud ka kanaldamise näidisseansse ning vaimseid üritusi.

Margus Maripuu

Margus Maripuu oma kodukandi pühapaigas Mukre (Mukri) rabas. Foto: Fred-Erik Kerner. Foto: Fred-Erik Kerner

Kuidas rakendad seda kogemust igapäevaelus?

Kogu mu elu on kujunenud koostööks – suureks meditatsiooniks ja taotlusteks – palveteks. See on igapäevaelu. Nüüdseks ei kujuta ettegi, et seda mu elus poleks. Suhtlemine taimede, loomade, elementaalidega on andnud mu elule mõtte. Kindlasti tuleb vahet teha, mis on minu mõte ja mis antakse ülevalt. Kes annab ja mis on sõnumi sõnum. Puhastama peab igapäevaselt südame, hinge altarit, et vaim virge püsiks. Kanal peab kindlasti puhas olema ja kaitse peainglitelt ja Jumalalt peal olema.

Sinu vaimseteks õpetajateks on olnud teiste seas Gunnar Aarma ja Luule Viilma. Palun räägi mõni vaimukas seik kohtumistest nendega.

Aarma juures Pärnus käisime sihipäraselt mitmeid aastaid. Ta toonitas alati seda, et ta ei ole kellelegi õpetajaks. Meisse suhtus ta kui kolleegidesse. Meelde on jäänud Aarma koduaed, milles olid väga huvitavalt kujundatud õunapuud, kus uued kasvavad oksad kohe ära lõigati. Teadja rääkis mulle pidevalt kanaldamisest ja astraalrändudest. Tol ajal need teemad mulle üldse huvi ei pakkunud. Mõtlesin, et miks ta mulle seda kogu aeg räägib. Ju nägi ära. Viilmaga kohtusin Raplas ning ta kanaldas minu kohta infot. Värvikaid näiteid aga pakkusid nädalased viibimised Vigala Sassi juures Saaremaal. Meelde on jäänud vestlused Eduard Nurja ja Peeter Liiviga.

Kas Sinu suguvõsas on olnud sensitiive, meediumeid või muid vaimselt võimekaid tegelasi?

Jah, emapoolses suguvõsas oli mitu liini külaravitsejaid, kuid baltisakslasest vanaisa oli aednik Essu mõisas. Vanaema oli aga pool mustlast, pool juuti. Minu vanemad pigem naeruvääristasid vaimseid, sensitiivseid inimesi. Neile oli see tõeline šokk kui nad ajakirja artiklist teada said, et oma poeg vaimset teed pidi läheb ja on kogu aeg läinud.

Sul on olnud pea sama palju ameteid kui Hunt Kriimsilmal. Oled töötanud haljastus- ja keskkonnanõunikuna Rapla linnavalitsuses, kaks korda valitud Rapla linna volikogusse, ehitajana Tallinnas, sovhoosis aiatöölisena, pargiaedniku ja aianduse meistrina, loodusgiidina Eidapere kandis, kasvatajana lastekodus, loodusõpetuse, geograafia jt ainete õpetajana Eidapere koolis ja praegu õpetajana Kehtna Kutsehariduskeskuses. Mida oled õppinud nendest kogemustest?

Olen maal kasvanud ja noorena suht tagasihoidlik ning häbelik olnud. Ka alghariduse aastad muutsid mind endasse tõmbunuks, põdesin põhikooli vahetust palju. Samas olin üliemotsionaalne (õppisin aastatega seda varjama endas) ning ülitundliku meelelaadiga. Ning sinna juurde ka enneaegsena sündinud. Minu sündimisega on seotud ka väga palju üleloomulikke nähtusi. Ning siis tõmbasin teadlikult endale peale karastuse tsükli, mis on paraku kestnud pea minu eluaja. Maapoisist sai korraga vene kroonus aega teeniv sõdur (2 minutit anti mõtlemisaega, et jääda üleajateenijaks kinnisesse Arzamas-16 linna Mordvas), seejärel pikka aega Austrias elav ja töötav aednik. Olin Grazi linna lähedal aiandusfirmas ning puutusin kokku ühe oma eelmise elu inimestega. Kuna olin tegev ka harrastusteatris, tantsisin rahvatantsu ja laulsin laulukooris, siis olen palju maailmas rännata saanud. See oli siis kui elasin Raplas ja nädalavahetusel käisin Eidaperes aeda tegemas. Siis suhestusin ma Prantsusmaal Taizé kloostris vendadega. Olin ka kloostris nädalakese kohapeal. Vendade poolt tuli ettepanek jääda kloostrisse tööle Vaikuse parki ning aasta pärast oleks minust saanud pühitsetud munk.

Olen õppinud iseseisvust, otsustuskiirust, julgust, aktiivsust olla mina ise.

Sinu pikaaegne hobi on olnud aiandus ja Sinu koduaed kohtumispaigaks paljudele aiandusentusiastidele. Oled olnud Eesti suurima iirisekollektsiooni (4000 sorti) omanik ja aretanud sireleid, aediiriseid, flokse. Osa seemikuid asuvad Tartu Botaanikaaias. Sul on olemas ka 7 sorti õunapuu seemikuid. Mida soovitad Epifanio usinale lugejale, kes soovib rajada isikupärast aeda?

Jah, aediiristesse olin ma väga kiindunud, aretasin neid. Saladuskatte all võin öelda, et järgmisel aastal hakkan taastama iiriste ala. Taimmaterjal on juba olemas. Iiris on ka väga sensitiivne lill. On sorte, kelle deevad on nii võimsad, et lillel on tohutu nimbuse sära ümberringi. Hetkel on jorjenite kogu hiigelsuur. Daaliad on võimsad tugevuse, jõu ja ka võimu pakkujad. Ju ma siis olen seda vajanud seoses ema-isa põetamise ja surmaga. Kuid nüüd on nad ka minu lemmikud. Ja muidugi hostad, päevaliiliad, liiliad, floksid, kõrrelised, putkelised. Isikupärane aed võiks olla selline, kus kehtivad kõik loodusseadused ja see aed on valminud aedniku enda käe all ja ei saa kunagi valmis. Sellist hasartset aednikku ja aeda soovitaksin.

Mis on vaimsus?

Olem, milleta inimolendil muutub elu rutiinseks, masinlikuks, mõttetuks. Vaimsuse ja ainelisuse suhe võiks inimese elus olla 50 ja 50. Püüame olla vaatlejad, tasakaalustunud ja rahulolevad. Ei usu siin maa peal inimesi, kes lausuvad: Olen nii hea, õnnelik, vaimne lausa 100 %. See on enesepettus. Samas ei tohiks laskuda ei positiivsesse ega negatiivsesse äärmusesse. Vaimsuse väljapaistmine inimesest on seotud väga palju tema omaduste ja suhtumistega. Kui inimene valib vaimsuse tee, siis temas võimenduvad ka kõik inimeses olevad isiksuseomadused. Rõõm saab rõõmsamaks, kurbus kurvemaks, tigedus tigedamaks, roppus ropemaks. Vaimsus ei tähenda sellist ullikese seisust, vaid toob väga esile vastutuse elu ees.

Margus Maripuu

Margus Maripuu oma kodukandi pühapaigas Mukre (Mukri) rabas. Foto: Fred-Erik Kerner. Foto: Fred-Erik Kerner

Milliseid vaimseid praktikaid teed igapäevaselt?

Väga oluliseks pean palveid, pöördumisi, taotluste rituaale. Kuid samas ei saa ma läbi enda vaimu – hinge puhastuseta ja kaitse palumiseta. Kanaldamistes olen ma n-ö Tühi tõrs, millest voolab läbi antav info. Minu elu on kui osa meditatsioonist, kasutan veel joogasüsteeme, silva meetodit. Kuid mu elu ei ole kindlasti pingevaba – tihti arvatakse, et mis sul viga, inglid siin ja seal, tassivad raha kokku, et siis saad nii palju lilli tellida. Muide, ma enda probleemidele vastuseid ülevalt ei küsi, sest tahan teha ise oma elus otsuseid ja valikuid. Eksin kui seda on vaja oma eluülesannete täitmisel. Kuid samas panustan väga sellesse, et hinges ja vaimus valitseks õnnetunne ja rahu endaga. Paraku ma ei ole selles elus pereinimene ja tunnen sellest vabadusest siirast headmeelt. Olen kogu elu nautinud iseseisvust, erapooletust ja vabadust olla elus ja elada omal soovil ja moel.

Kuidas olla edukas nii vaimses kui materiaalses maailmas?

Materiaalses maailmas tuleks valitseda mateeriat, kuid mitte lasta mateerial ennast valitseda. Nii on kõigi asjadega maa peal. Ka vaimsuse, armastuse, ennustuste, horoskoopidega. Inimene on kahe jalaga maa peal ja otsustab oma eluolu üle ikka ise. Teised saavad anda soovitusi, mitte käske, ähvardusi ja meelitusi. Ja võtmesõnaks meie maailmas on oskus suhestuda ja sobitumine teise inimese, riigikorra, süsteemidega. Ära tundma ja vältima peaks ajuloputusi, kampaaniaid, pingeridasid, sombistamisi. Vältima peaks hirmutamist, allutamist ning nende peale mõtlemist, sest see toidab aina neid süsteeme. Sõda raugeb siis, kui see teema ei leia enam kaasamõtlejaid, kaasahirmunuid, hullult huvitunuid. Nii on ka viiruste, haiguste, õnnetustega. Kahjuks inimkond on seda aegade algusest ise toitnud ja aktiveerinud. Ja ka muretseda kellegi-millegi pärast ei ole hea. Siis tuleks teha restart iseendas ja väljutada vanu mustreid, hirme jne ja seda pidevalt. Tuntud soovluul – tahan rikkaks saada, tahan lotovõite jne. Kõigepealt võtame maha sõna “tahan” ja asendame selle sooviga. Seejärel aga mõista, et universum saab sellest teistmoodi aru: inimesel on vaja veel pikka aega olla vaesuses ja kogeda seda, sest ainult siis ta hakkab üha rohkem hindama vaimseid rikkusi ning üha vähem tahab ta maiseid materiaalseid hüvesid. Universumi seadus on öelnud, et rikkad maa peal toituvad vaeste energiatest. Ilma vaesteta ei ole rikkaid ja vastupidi ka. Inimolendite enda tekitatud hundiratas või orav rattas on kunstlik süsteem, kus nii hunt kui orav on ise juba ammu koolnud, aga ratas kihutab aina edasi. Ja see lõputu karmajaht riigis – jaburate edetabelite esimesed ja viimased kohad, kõige rikkamate riikide hulka kuulumise ihalus, kõige rikkamad ja ilusamad inimesed jne.

Sina ja luule. Oled kanaldanud üle 9000 luuletuse. Kas tead maailmas veel teisi poeete, kes töötavad sel meetodil?

Tean, aga ei tunne. On palju kunstnikke, kirjanikke, jt loomeinimesi, kes saavad tegelikult inspiratsiooni läbi enda väljastpoolt, ülevalt. Kes seda tunnistab, teadvustab ja räägib avalikult, kes mitte. Väga tähtis on avatud seisundi kogemine, milles inimene on erapooletu ja dogmadevaba. See loob eelduse suhestumisele, koostööle ja kontaktile valgustunud hingede, loodusvaimudega, kuni peainglite ja Jumalani välja. Tuleks meeles pidada universumi seadust – kui inimene soovib kontakti kellegagi ülevalt, saab ta omasuguse või endast allpool oleva, kui aga vaimne õpetaja ise inimesega kontakti võtab, on tegemist valgustunuga.

Kasutad oma kanaldatud luuletustes ja tekstides sõnapaari EL – MAroNE M. Mida see tähendab?

See sünonüüm-nimetus on antud ülevalt ja tähendab koostööd taevalike jõududega.

Milline on kunsti ja arhitektuuri roll tulevikus (valgusajastul)?

Arhitektuuris näen ma üha enam sobituvust looduskeskkonda, milles on põiminud läbi kärgmaterjalide laotuv läbipaistvus ja kujumuutvad hooned, et oleks üheaegselt mitmeid ruumimõõtmeid ja kohaldumisi eluvajadustega. Elamuid, mida saab kergesti ka teisaldada. Kunstis domineerivad kaks suunda: inimesest seestpoolt väljapoole tulev ja väljapoolt sissepoole minev. Läbi kunsti hakatakse üles ehitama uut maailma ja elu toetavaid suundi.

Millised on kõige võimsama energeetikaga pühapaigad Eestis ja maailmas? Palun iseloomusta neid lühidalt.

Võimsad pühapaigad on seal, kus on olemas liikide mitmekesisus ja rikkumata energeetika. Paljud inimesed käivad oma hädadega n-ö Sammaste peal. Neid kohti on vaja väga sagedasti puhastada. Nii ka hiie- ning muud andamikohad. Minu jaoks on koht nr 1 Taevaskoda Eestis, mis ulatub poole Lätini välja (kojad ja müürid).

Oled öelnud, et eestlased on väljavalitud rahvas, mistõttu siia sünnivad missiooniga saadetud hinged. Siia, eestlaseks tahaks sündida rohkem hingi, kuid ei lasta. Palun selgita lähemalt.

Nii nagu inimestel on ka rahvustel ja riikidel omad missioonid, kuid ka karmad. Neid mõlemaid ei saa eirata. Isegi kui väga sooviks. Näidatakse, et Loojal on kõik rahvused võrdsed, kuid on ka temal mõningate rahvuste suhtes oma missioon täita. Looja on arenguline ja areneb koos oma loodud maailmadega ning seal looduga. Kuid on olemas ka hingetuid inimesi ja hingetuid maailmu kõiksuses. Kõik areneb ühes suunas saada hingestatuks ja vaimsustatuks ehk arenguliseks. Selle nimel tehakse Universumis palju tööd ära.

Millises maailma punktis on praegu kõige rohkem sensitiive ja kanaldajaid, millises kõige vähem?

Seda jumalik korraldus ning süsteem paigutab ise pidevalt ümber ja korrigeerib. Sinna kuhu abi vajatakse koonduvad Valgusejõud koostööks. Kui abi enam ei vajata, siis hakatakse ehitama surnud maailmu ehk tehiskeskkondi. Kuid kindlasti ei tohiks paigast nihkuda duaalsuses suhtearv 48% negatiivsust ja 52% positiivsust. See on eksistentsi küsimus siin maapeal. Unistada ju võib ka sellisest maailmakorrast, kus duaalsus üldse puudub.

Aga elu pahupool?

Kui need inimesed vaid teaksid, millega nad põrkuvad kokku oma järgmistes eludes, siis nad ei teeks nii ega oleks sellised. Uuendamisel olevate kõrgsagedustel energiatega on tulemus kohe endale kättemaksev. Elan väikeses maa-asulas, kus kõik tunnevad kõiki ning teavad üksteise tegemisi. Rahvast käib mul palju nii seanssidel kui lilleilu vaatamas. Küla tahab ju teada, kes käib ja miks käivad. Inimeste fantaasiatel pole piire ja nende suid lukku panna ei tohi ega pole ka võimalik. Olen ise palju pugejate, kiibitsejate, vassijate, valetajate, enda ilusaks mõtlejate, rääkijate ja tegijatega kokku puutunud. Mida selliste tüüpidega teha – ikka saata puhastusse jumalikku valgusesse jumalikul tahtel. Ja loota, et nad parandavad ennast, paranevad ning võtavad õppust isegi siis, kui nad ei tea ega tahagi teada sellest, mida nad teistele oma ussitamiste ning sapi pritsimistega teevad.

Surnud hingede, kurivaimude, poltergeistide vabastamine ja ärasaatmine.

Maailmas on olemas inimesi, kellele on antud võimed ja võimalused neid vabastada, puhastada ja ära saata sinna, kuhu jumalik plaan seda ette näeb. Need on valitud inimesed. Selleks ei pea olema ei preester ega kirikuõpetaja. Tavaliselt teevad seda lihtsad inimesed, kellel on selleks olemas missioon. Nad on kaasloojad ja vahendajad.

Bioenergiate varastamised, energiakriis, sõjad.

Madal- ja kõrgsagedus. Inimkond püüdleb kuhugi poole. Kuhu? Kui seda vaid teaks. Osad arvavad, et lõpu poole. Osad ootavad kuldajastut, osad lihtsalt tunnevad õudu. Heitleme siin ja heitleme seal. Miks ja kellele on vaja sõdu, looduskatastroofe? Need ei ole saatustega seotud, vaid tagajärg. Loomadel ja taimedel ei ole enam võimalus oma kodumetsades kasvada, kuna looduskeskkonnad on hävitatud. Kirume metsloomi, kes tungivad asulatesse, imestame, miks putukaid, liblikaid ja linde ometigi nii väheks on jäänud. Kaebleme kliima üle, mis on kujunemas selliseks. Vihmametsade ulatus on kahanenud olematuks. Nende arvelt rajatakse põllumaid. Monokultuurid, rahaahnus ja mugavuselulaad. Eesti metsade süsteemne teadlik ja tahtlik hävitamine kuulub sellesse ossa. Inimmasside hukkumistega vallandub surmaenergia koos lahkuva vabaneva eluenergiaga. See on kellelegi "toiduks". Kuna maailmas valitseb puhta õhu, puhta magevee kriis ja sinna juurde lisandub ka eluenergiakriis, siis on see vallanduv energia vajalik neile, kes sellest horisontaalenergiast ammutavad eluväge. Kuid on olemas ka vertikaal- ehk jumalik energia. Kuid sellesse energialiiki siseneda on keeruline ja aeganõudev. Kellele antakse ja kellele ei. Kes on valmis omastama, kes ei. Uued ultrarohud ja imevaktsiinid pärsivad võimalust vastu võtta jumalikku kõrgsageduslikku energiat. Osadel kaob side inimese ja Jumala vahel sootuks. Ja siis tuleb appi laguenergia. Ja selleks, et seda liiki energiat jätkuks, on vaja sõdu, katastroofe. See on ring. Kõrgsageduses elamine on popp. Selleks on vaja oma vaimsete õpetajatega koostööd teha ja me jääme elus aktiivselt osalema. Selleks on vaja Jumalalt kaitset ja päästet, et uskuda temasse.

Usk ja Sina. Põrgu ja paradiis. Isiklik suhe Jumalaga.

Olen osalenud vabakoguduses, käinud põgusalt adventistide teenistusel. Minu kanaldatud luulet ja palveid on esitanud pastor minu autoriõhtul Raplas. Pereraadios on kõlanud mu palved. Ma usun Jumalasse kui Loojasse, kuid ma ei ole usklik, religioosne ega kuulu kuhugi kogudusse. Olen teeninud pikka aega kirikut osavõtmisega, koorilaulmisega jumalateenistustel. Mul on oma isiklik suhe Jumalaga. Kuid mind on ka tülitanud negatiivne jõud, mind on viidud astraalis põrgupõhja väravateni. Sealt on mind läbi pikselöögi vabastatud, olen tõusnud maa seest üles ja mind on mitmekordselt õnnistatud. Olen näinud ka põrgupiinades vaevlevaid surnud vaime maa pindmises kihistuses. Usun palvetesse ja kasutan ka neid oma läbiviidavates rituaalides.

Sinu kolm soovitust Epifanio lugejale?

  1. Olge siirad, ausad ja põhimõttekindlad esmalt enda suhtes.
  2. Vastutage nii oma “jah” kui “ei” sõnade eest.
  3. Genereerige läbi enda õnne- ja rahutunnet, olge armunud seisundis.

Jumalikust vaatenurgast vaadates - milline oli maailm aastal 1022, milline on maailm aastal 2022 ja milline saab olema maailm aastal 3022?

Täpipealt selline, nagu meie esivanemad enne ja pärast on oma unelmates-mõtetes neid maailmu ette kujutanud. Iga väiksemgi loodu teab täpselt, kuhu ta kuulub ja mis on tema edasised võimalused eluks. Ka rohulibled ning äädikakärbsed. Jumalik vaatenurk on üha edasi loov ja kaasloov – ülesehitav ja lootusi ning ootusi loodule juurdeandev. Eluvorme pärssiv kindlasti mitte. Kuid selles on suur osa ka "mängida" vastutusega loodul endal.

August Künnapu
Epifanio toimetaja ja maalikunstnik