Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU PLAADIKOGU
Anna Kaneelina

MINU RAAMATUKOGU
Fred-Erik Kerner

INTERVJUU VAIMSE MENTORI MARIA-REENEGA
August Künnapu

INTERVJUU KESK-EESTI MEEDIUMI MARGUS MARIPUUGA
August Künnapu

Valik el – MArone M luulet ja tÄhelepanekuid

STEPHEN ELLCOCKI MAAGILISTE KUJUNDITE VARASALV
Harry Pye

Aeg-ruumi kera
Vilen Künnapu

KAS VAIMSUSEL ON NIMI?
Mathura

INTERVJUU JAMAICAL RESIDEERUVA KUNSTNIKU TARRVI LAAMANNIGA
August Künnapu

Intervjuu noore Tartu maalikunstniku INGMAR ROOMETSAGA
August Künnapu

PORTRETEERIDES PORTREETEERIMIST
Jan Kaus

Valik Kai Kitse luulet

A. G. Belli tetraeedrilised tuulelohed

MEESKOND

Aeg-ruumi kera

Vilen Künnapu. Püha Franciscus räägib lindudega.

Vilen Künnapu. Püha Franciscus räägib lindudega.
Akrüül lõuendil, 120 x 90 cm, 2022

Aeg-ruumi kera

Kuskil asub võimsaim energiakeeris, mida kutsutakse Jumalaks. Kõik tiirleb ümber selle keerise – teised keerised, vaimud, inglid, taevane loodus ja arhitektuur. Kord otsustas Jumal, et tuleb luua katsepolügon või näitelava, kus hinged saaksid kehastuda ja areneda. Selleks lõi ta aeg-ruumi kera, kus kõik toimuks. Keras tekitati illusioon mateeriast, ajast ja ruumist. See oli vajalik kehastunud hingedele, et kergemini seal hakkama saada. Selles suures mullis ujuvad sündmused toimuvad tegelikult üheaegselt, s. t. minevik, olevik ja tulevik toimuvad üheaegselt. Aeg-ruum mullis toimuvasse Jumal väga ei sekku. Sealsetele olenditele on antud nn vaba tahe. Neilt on mälu ära võetud, ainult mõned déjà-vu momendid on alles jäetud. Siiski on mullis üksikud hinged, kellel on kontakt peamise energiakeerisega. Nad on ise sellest keerisest pärit – nad on Jumala lähedal seisvad isikud. Tänu nendele isikutele (nimetan neid Valvuriteks) püsib kogu mull elus. Valvurite tööriistadeks on religioonid, vaimsed riitused, geomeetria, arhitektuur, maalikunst jm. Ka mina olen üks nendest Valvuritest. Minu majad ja maalid on sillad siinpoolsuse ja sealpoolsuse vahel. Nende kaudu kanaldub kosmiline informatsioon ja energia.

Duaalsus-polaarsus

Aeg-ruumi kapslis domineerib polaarsus – yin-yang, mees-naine, must-valge, halb-hea jne. Teispoolsuses see puudub (vajaduse korral luuakse illusioon sellest). Polaarsuse kütkes olev inimene peab kogu aeg andma mingeid hinnanguid ja sellega muutub teatud energiate vangiks. Valvurid on vabad hinnangutest ja nende energeetika on tavalisest inimesest oluliselt puhtam ja tugevam. Spirituaalsete praktikate, palvetamise ja mediteerimisega tegelevad inimesed üritavad polaarsusest vabaneda. Preestrid, nõiad, šamaanid, tervendajad peavad polaarsusest vabad olema. Selgeltnägemine eeldab samuti neutraalsust – mul pole seisukohta. Castaneda ütleb, et rahvad tõusevad ja langevad, nõiad ei pea seda kaasa tegema. Polaarsusest vabanemine peaks olema kõigi eesmärk, kes on asunud vaimse arengu teele.

Mina

Tulin siia maailma missiooniga inimesi aidata, parandada energeetikat ja aidata inimkonna üleminekut valguse ajastusse. Minu sünnitajaks oli minu ema Flora. Ta oli suur üksiklane, selgeltnägija ja kanal. Temas oli tugev annus pärismaalase verd, samuti vanaisa näol balti-saksa siniverd. Ta kasvas üles New Yorgis, noorus möödus Leningradis ja teistes Venemaa linnades. Keskiga ja vanadus möödus aga Eestis. Kui isa suguseltsist pärineb tugev anne asja algatada, soov olla alati esimene ja edukas, siis ema poolt on mul sellised omadused nagu unistav, mitte millestki hooliv hingeseisund, spirituaalsus, ravija omadused, teatav uhkus ja eneseväärikus. Emalt olen pärinud oma vertikaalse mõõtme. Horisontaalse mõõtme eest on hoolitsenud minu kaasa Liivi, kes ise on hästi seotud planeedi energiaga. Minu kaaslaseks jumalikust energiapilvest on poeg August, kellel on tähtis osa minu elus. Ka Augusti poeg Alberto tundub olevat samast pilvest.

Alberto Künnapu. Villu.

Alberto Künnapu.
Villu.
Akrüül lõuendil, 24 x 18 cm, 2021

Alberto Künnapu. Villu koos väikese Albertoga

Alberto Künnapu.
Villu koos väikese Albertoga.
Akrüül lõuendil, 35 x 27 cm, 2022

Alberto Künnapu. Motu-nimeline kass

Alberto Künnapu.
Motu-nimeline kass.
Akrüül lõuendil, 40 x 30 cm, 2022

Minu elu esimene pool möödus samasuguses pimeduses nagu enamikul inimestest. Elasin läbi paljud pahed, vead ja inimlikud rumalused. Ärkama hakkasin vanuses 45. Üha rohkem ja rohkem saan nüüd iga päev teadlikumaks endast ja oma ülesannetest. Minu ülesanne on olla inimeste keskel õpetaja, seltsilise ja klounina. Olen energiakanal ja paljud toituvad sellest energiast. Minu maalid ja majad omavad võimet akumuleerida jumalikku vibratsiooni. See energia, samuti kosmiline informatsioon, akumuleeruvad taiestesse ja ei lahku sealt kunagi. Usun sellesse, et inimene on ise oma õnne sepp. Suure andumuse ja positiivsusega sisustatud mõttelaad loobki õnneliku elu.

Alberto Künnapu. Madonna lapsega

Alberto Künnapu. Madonna lapsega.
Akrüül lõuendil, 40 x 40 cm, 2022

Religioonid, spirituaalsus

Inimesed on aeg-ruumi mulli tõepoolest
üksi jäetud. Nad on ajaloo vältel lõpmatult
palju lollusi teinud, kuid vigadest õpitakse –
see ongi kehastumise mõte.
Inimest ühendavad jumaliku pilvega püha geomeetria ja religioon. Huvitav on märkida,
et kui kõikide pühakodade vorm on näiliselt
üsna sarnane (sümmeetria, ruudul-ringil
baseeruv mandala plaan, vertikaalne
stuupalik mõõde, massiivsus ja sisemine
geomeetria muusika), siis religioonid on
üksteisest eraldatud ja võistlevad omavahel.
Kunagi see lõppeb ja universaalse templi
sisuks saab samuti universaalne religioon,
mis sobib kõigile.
Kristlus ja šamanism ühinevad.

Arhitektuur

Eksisteerib sakraalne arhitektuur ja maine arhitektuur. Kuid ka praktiliseks eluks vajalik arhitektuur vajab sakraalsust. Seega koosnevad linnad peamistest energiaobjektidest, mis on geomeetriliselt hajutatud ja plasmast, mis on igal pool. Energiakeskused ehk templid ühendavad meid jumaliku pilvega, kuid selleks on vaja Valvureid, kes ühenduse käivitaksid. Ka tänapäeval teame suurepäraseid arhitektide gruppe, büroosid, mis ehitavad kõigile teadaolevaid efektseid ehitisi. Nendes gruppides on vähemalt üks Valvur, kes on seotud pilvega. Vahel on Valvurid ka anonüümsed. Olen ise olnud Valvuri rollis kui meie büroo ehitas Metodisti Kiriku, Tigutorni, Radissoni hotelli, Kolme Torni maja jm. Ka kuulsad projektid Arktika Keskus Rovaniemis ja West Coast Gateway Los Angeleses evivad tugevat sidet algallikaga.

Maalikunst

Algselt oli maalikunst templi osa. Kahemõõtmelised maalid olid osa metafüüsilisest süsteemist, mis viis inimese seisundisse, kus oli võimalik ühinemine kõrgemate reaalsustega. Näiteks Assisi linnas asub Frantsiskaani ordu kodukirik, mille krüptis on Püha Franciscuse hauaehitis. Ja selle kohal võlvid, mis on kaetud Giotto piibliaineliste maalidega. Ka esimesel korrusel paiknevas kirikusaalis asuvad Giotto seinamaalid Püha Franciscuse elust. Olen ise kogenud sealse maalikunsti ja arhitektuuri ühinemist ja saanud sellest suure ülemeelelise puudutuse. Ka moodne maalikunst toetub vanade meistrite tööde kogemusele. Hiljuti tegin mõned maalid, mis baseeruvad Fra Angelico, Giotto jt renessansimeistrite töödel ning tunnetasin seda seost füüsiliselt. Ja märkasin ka seda, et moodne maalikunst on läbi ekspressionismi inimeste näod palju ilmekamaks teinud. Kui renessanss ühendas maalikunsti klassikaga tuues sisse perspektiivi, siis kubism hakkas objekti vaatama mitmest punktist – ülevalt, alt ja küljelt. Ning Foovide kunst kaotas täielikult õhuperspektiivi. Kristlik kunst ühines niiimoodi šamanistliku kunstiga. Olen palju õppinud oma poja Augusti maalidest. Näiliselt on tema piltides paljud detailid valesti, kuid üldmulje on õige ja positiivne. See annab töödele müstilise mõõtme. Oleme Augustiga üksteisele õpetajad, sõbrad ja metafüüsilised rännukaaslased. Loodan, et ühel päeval ühineb meiega ka Alberto. Tegelikult on ta seda juba teinud.

Eesti

Eesti on huvitav maa. Ta justkui paikneks paljude erinevate nähtuste vahel. Tundub, et Eesti ei ole päris lääs ega päris ida. Siin ei ole läänele omast ego valitsemist ega ka idale omast meditatiivset minnalaskmist. Võibolla just siin saavad need kaks vastandlikku eksisteerimise vormi ühineda. Eestlaste DNA on hästi vana. Nende sugulased on jaapani ainud, ameerika indiaanlased, siberi põlisrahvad. Miskipärast tahavad Põhja-Ameerika indiaanlased just siia tulla koos oma riitustega – nende jaoks on Eesti eriline paik. Arvatakse, et Saaremaa all asub Maa iidsete teadmiste raamatukogu – kuskil maa sügavuses, astraalis ja kõrgemas dimensioonis.

Eestlased on pealtnäha tavaline, praktilise meelega rahvas. Tundub, et nad pole veel massiliselt ärganud. Siiski on sensitiivide hulk nende hulgas aukartust äratavalt suur. Kui kirjutada ringi sisse sõna Eesti ja tõmmata sellest laiali päikesekiired siis võiks kiirte teise otsa kirjutada märksõnad nagu ida, lääs, Tiibet, Siber, Euroopa, klassika, indiaanlased, Maa sisemus, Siirius, taevalaotus, kristlus, šamanism jne. Eesti tundub olevat nende vahel ja kõigega seotud. Rudolf Steiner on öelnud, et inimkonna teadvuse muutus saab alguse tegelikult Kalevala aladelt. Ja tema kaardi peal läks Kalevala ala üle Eesti, mitte Soome.

VILEN KÜNNAPU
Arhitekt ja kunstnik
instagram.com/vilenkunnapu
vilenkunnapu.pri.ee