Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Artickles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

ARHITEKTUURI OLEMUSEST
Vilen Künnapu

NOERDLINGEN
Udo Kultermann

MIS ON TANTS?
Eve Apro, Aharona Israel

HARRY PYE POSTKAART LONDONIST
Harry Pye

TEATER ON REAALSUS, FILM ON ILLUSIOON
Juhan Ulfsak

MINU VIDEOTEEK
Peeter Simm

MOEST JA ELUST
Reet Ragini Aus

MINU PLAADIKOGU
Holger Loodus

RABA
Leena Torim

EPIFANIO INTERVJUU URSULA LIBLIKASEGA

KULTUSE KORRALDAJAD – KÕIGEPEALT VALIGE ENDALE JUMAL!
Reiu Tüür

GUY ALLOTTI MAALID

MEESKOND

MINU PLAADIKOGU

Kui toimetajahärra tegi mulle ettepaneku kirjutada oma plaadikogust, tundsin end kimbatuses olevat. Järsku tundus, et 21. sajandi viiendal aastal on sõna „plaadikogu“ justkui devalveerunud, jäänud ilma oma aupaistest ja väärikusest. Kui 90ndate algul võisid tunda end plaadimäel juba paarikümne plaadiga tegijana teiste seas, siis aastal 2005 omab iga tõsisem muusikahuviline oma arvutis soulseek’ist või kazaast tõmmatud enneolematut muusikakogu, millest kümne aasta eest poleks julgenud unistadagi. Ühe mu hea tuttava fonoteek arvutis sisaldab ligi 20 000 muusikapala, ja see pole midagi enneolematut, piire seavad ainult arvutite kõvaketaste mahud ja viitsimine asjaga tegeleda. Aga mul, hmm, on vinüülid. Kas see erutab kedagi? Ja kassette on ka, kastidesse pakitud, seisavad pööningul. Kõige enneolematum isiklik plaadikogu, mida minu silmad on näinud, oli minu endise bändi endisel mäned˛eril (“Dallase” mäned˛er – toim). Ta ise ei viitsinud enam eriti plaate kuulata, oli need samuti hoolsalt pappkastidesse pakkinud ja keldrisse viinud. Seisin seal ladu meenutavas keldris ja püüdsin orienteeruda meeletute kastivirnade vahel. Viidad „soul“, „jazz“, „brazil jazz“, „female brazil“, „africa“, „funk“, „german rock“ kastidel pidid olema teejuhiks müstilisse muusikamaailma. Vaatepilt oli äärmiselt aukartustäratav. Ja nii need plaadid seal seisid ja keegi neid ei kuulanud. Hiljem mõtlesin, et kui inimesel on piisavalt palju plaate, siis ta ei pea enam neid kuulama, need on tal „sees“. Ja ta võib kellegi õnnelikuks teha ja oma plaadid ära kinkida. Seetõttu olin veidi pettunud, kui meie mänedzer meile ainsatki plaati ei loovutanud, dubleerides meie jaoks põnevamaid neist kassettidele.

Lugesin üle, mul on plaadiriiulis ligi 200 vinüülplaati, sama palju on kuhugi pakitud. Nende seas on vaid mõned üksikud haruldused. CD-sid ei viitsinud lugema hakata, sest ei tea ju, kas CDR-e peaks ka arvestama või mitte. Arvutis, Shared Files–folderis on mul mp3-dena 2349 muusikapala, ligi kümme korda vähem, kui mu tuttaval.

Neid ma tavaliselt kuulan. Vinüülid on riiulis, pisut tolmanud (viimati ostsin nende sekka lisa pool aastat tagasi kuskilt Berliini täikalt), neid on jällegi huvitav vaadata, sest mp3-sid kuulates kipub ununema, kui tähtis osa on muusika juures selle pakend. Tegin nende seas väikese revisjoni, et jätta sõelale mõned, mis läbi aastate olulised on tundunud.

  • Pink Floyd, „The Piper At The Gates Of Dawn“
  • Iron Butterfly, „In-A-Gadda-Da-Vida“
  • Apelsin, „14 Lugu“
  • Kraftwerk, „The Man-Machine“
  • CAN, „Delay“
  • The Velvet Underground, „VU“
  • „Spacer Brzegiem Morza“, valik Poola estraadi
  • The Modern Jazz Quartet, „Third Stream Music“
  • Nancy Sinatra & Lee Hazlewood, „The Hits of Nancy & Lee“
  • Billy Bragg, „Talking With The Taxman About Poetry“
  • Steely Dan, „Countdown To Extasy“
  • Beat Happening, „You Turn Me On“

Holger LoodusHolger Loodus

Holger Loodus oli kunagise ansambli “Dallas” eestvedaja, praegu teeb ta bändi nimega “Mirabilia”.