Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU FILMIRIIUL
Marianne Kõrver

MINU RAAMATUKOGU
Kaspar Jassa

Idabloki kujutlused
Andri Luup

INTERVJUU LEIPZIGI MAALIKUNSTNIKU MATTHIAS LUDWIGIGA
August Künnapu

IDAEUROOPLANE ALEKSEJS NAUMOVS
Vilen Künnapu

MÜSTILINE KERA VÕRUS
Diana Vene, Vilen Künnapu

INTERVJUU BARRY THOMPSONIGA
Harry Pye

KUIDAS NÄLJUTADA KONTSEPTSIOONE JA TOITA RAHVAST? * INTERVJUU APHRA TESLAGA
Tanel Rander

AYN RANDI SUURROMAANIST "ALLIKAS"
Jan Kaus, Vilen Künnapu

ME KÕIK OLEME ELUKUNSTNIKUD
Jürgen-Kristoffer Korstnik

NATO LUMI UURIMISRETK METSIKUTELE ALADELE IDA-EUROOPAS
Nato Lumi

AUGUST KÜNNAPU Ida-Euroopa maaliseeria

MEESKOND

INTERVJUU BARRY THOMPSONIGA

Barry Thompson oli kunstnik, kellega ma sain tuttavaks, kui me mõlemad töötasime poole kohaga Londoni Tate Gallery's. Mõni aeg tagasi suri Barry vähki. Kõikidel, kes temaga koos Tate'is töötasid, oli rõõm teda tunda. Meile meeldis viis, kuidas ta naeratas ja kuidas ta naeris. Temaga kokku saada ja uudiseid kuulda oli alati väga tore, sest tal oli alati midagi lõbusat varuks. Ta naeris, kui tema üle nalja visati. Ta oli avatud ja aus. Ta oli hea kuulaja. Näis hoolivat kõikidest ning oskas panna meid tundma, nagu oleksime me erilised. Kunstist ja ka muudest asjadest teadis ta väga palju, ja ta mõtles ka palju. Kui ta rääkis mõnikord millestki, mis teda häiris, ei olnud ta kunagi igav, sest tema maailmavaade oli ainulaadne. Barry oli truu sõber paljudele inimestele. Me armastasime teda ega unusta iialgi teda ega seda head, mis ta meile tegi. Ma olen kureerinud tosinajagu grupinäitusi ja töötanud üle 100 kunstnikuga. Barry Thompson oli kahtlemata kõige oskuslikum kunstnik, keda ma olen kunagi kohanud. Tema miniatuursed loodusjoonistused olid laitmatud ja vaimustavad. Barry kasvas üles Essexis ja lõi kunstiteoseid oma lapsepõlvest ja seal veedetud noorusest. Ta tundis ka huvi kahjustatud inimeste vastu, nagu näiteks närvivapustuse all kannatavad sõdurid või glamuursed tüdrukud, kelle vägi hakkab kaduma. See meilivahetus toimus meil umbes 7 aastat tagasi. Loodetavasti pakub huvi ja tekib soov rohkem teada saada nii Barry kui tema töö kohta. Barry fotod tegi Aleks Wojcik, tema elu armastus...

HARRY PYE
on kirjanik, kuraator ja maalikunstnik, kes elab ja töötab Londonis.Vaata ka tema Postkaarte Londonist, São Paulost ja Leedsist Epifanio varasemates numbrites.

Barry Thompson. Foto: Aleks Wojcik

Barry Thompson. Foto: Aleks Wojcik

Kas kogu kunst on kasutu? (David Hockney ütles, et kunst on selles mõttes disaini vastand.)

Kogu kunst ei ole kasutu, ehkki osa on. Kahtlustan, et Morris ja Burne-Jones (Wilde’i kaasaegsed) vaidleksid ägedalt vastu, ja üldiselt olen ma nende poolel. Arvatavasti pidas Hockney silmas, et kunsti ei saa kasutada kui tööriista ega süüa selle pealt õhtusööki. Samas oli see kas Man Ray või Duchamp, kes ütles, et ta tahaks kasutada mõnd Rembrandti maali triikimislauana? Ei mäleta.

Kunstil on sellegipoolest ühiskonnas oma roll. Ilul on suur vägi, seda teadis Morris, ja seda teadis Keats. Kas ma väidan, et kogu kunst peaks püüdlema ilu poole? Mitte tingimata, ehkki minu arvates enamus head kunsti teeb seda. John Ruskin ütles tabavalt, et parim asi, mida inimhing meie maailmas teeb, on näha midagi ja rääkida, mida ta nägi lihtsal moel. Sajad inimesed võivad rääkida ühe eest, kes oskab mõelda, aga tuhanded võivad mõelda ühe eest, kes oskab näha. Näha selgelt tähendab poeesiat, ennustust ja religiooni, kõik ühes.

Kui kõvasti sa töötad ja kas sinu töö läheb paremaks?

Ma ei tööta liiga palju, olen suuteline tegema ateljees tööd umbes 6-7 tundi, varem suutsin rohkem, see ajab natuke hinge täis. Mõtlen töö peale kogu aeg, isegi siis, kui ma ateljees ei viibi. Ma ei tea, kas töö läheb paremaks, aga ma loodan. See on katkematu protsess, kus öeldakse sama asja, kuid iga kord erineval viisil. Praegu tahan ma vähemat, kärbitut, tahan selgust, olemust lihtsamate kompositsioonidega, aga realismi piires, toetudes oskusele, mille olen välja arendanud, kuid see ei ole kerge, nagu iga kunstnik võib kinnitada. Tegelikult tundub minevat raskemaks, mida kauem sa sellega tegeled! Ausalt öeldes on see minu arvates alati nii olnud.

Kes on kunstimaailmas sinu sugulashinged?

Praeguses kunstimaailmas ma sugulashingi ei leia; minu omad on kõik ammu surnud. Enamik tänapäeva kunsti mulle ei meeldi. Aeg-ajalt teeb keegi midagi inspireerivat, kuid üha enam olen selleks sunnitud vaatama tagasi oma tudengipõlve. Kui ma nägin esimest korda George Shaw töid, oli tunne, nagu vaataksin ma peeglisse. Martin Creed meeldib mulle ka. Jeremy Deller teeb häid asju, kuid jääb mulje, et ta on rohkem ühiskondlik kommentaator kui kunstnik. Või niisugune ongi kunstnik? Hmm... Hockney muide suudab ikka veel üllatada, ei tea kuskohast ta energiat ammutab?

Barry Thompson. This one goes out to the one I love

Barry Thompson. This one goes out to the one I love
Õli tahvlil, 12 x 18 cm, 2018

Barry Thompson. Teadmiste puu III

Barry Thompson. Teadmiste puu III
Õli tahvlil, 18 x 12 cm, 2019

Kas sa tahad, et sind esindaks mingi galerii või eelistad teha kõik ise?

Galerii oleks hea. Olen töid esitanud kahes galeriis. Sain võimaluse kohe pärast magistriõpinguid, nii et mul vedas. See oli kümme aastat tagasi. Ma ei oska üldse kasulikke suhteid luua ega ennast promoda, mida iganes see tähendab. Mul pole isegi veebilehte. Nii et esindamine oleks väga tore, kui galerii tegeleks nende asjadega, mul on raske hakkama saada asjadega, mis jäävad väljaspoole minu ateljeed. Galeriisid on aga praegu väga keeruline leida.

2016. aastal oli Barryl edukas soolonäitus Londoni Charlie Smith Gallery's:
https://charliesmithlondon.com/projects/barry-thompson-bleeding-for-the-light/

Veel infot Barry Thompsoni kohta:
http://charliesmithlondon.com/artists/barry-thompson/

Barry Thompson. Tapa mind uuesti armastusega

Barry Thompson. Tapa mind uuesti armastusega. Õli tahvlil, 12 x 18 cm, 2019