Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

Minu raamatukogu PÄRLID
Marja-Liisa Plats

Minu filmikogu PÄRLID
Tõnis Tootsen

Intervjuu prantsuse maalikunstniku Michel Castaignet’ga
August Künnapu

Intervjuu Ludmilla Siimuga
August Künnapu

Intervjuu briti maalikunstniku Rose Wylie’ga
Harry Pye

MINU SÕBER LEMBIT
Vilen Künnapu

intervjuu filmitegija Kersti Uiboga
Jürgen-Kristoffer Korstnik

ANNA KÕUHKNA MAALIMAAILM
Matilda Alliksaar

Kuidas minust sai kunstnik. KÕrgema liiga kunstnik.
Türi kunstinäituse aruande 2. osa.
Peeter Sauter

outsider-kunstnik Oleg Mitassovist
Andrei Ivanov

Epifanio Monarreze seinamaal Chicagos

MEESKOND

Nr 18 kaas Epifanio on juba 15-aastane, kuid kordagi ei ole varem ilmunud Maalikunsti Eri. Parandame selle vea, kuna meie kultuuriruumi meedias saame harva näha palju head maali koos.

Spordiuudistes on tavaks sportlastelt enne või pärast võistlust küsida, mis tunne on. Epifanios vastavad maalijad jt loojad neid hästi tundvate kunstnike ja kirjanike küsimustele, mida nad tundsid maale, seinamaale ja muid teoseid luues ning mis on (maali)kunsti olemus. Uuest numbrist leiad usutlused eri põlvkondadest ja kultuuridest maalikunstnikega, kes kõik ajavad oma rida usaldades sisetunnet. Vilen Künnapu võtab kokku oma nüüdseks 42-aastase sõpruse meie maaliklassiku, täiesti ainulaadse pintslikirjaga Lembit Sarapuuga (90). Tegin intervjuu prantsuse nomaadkunstniku Michel Castaignet’ga (49), kel on ateljeed Berliinis, Champagne’is ja Syracuses Sitsiilias. Küsitlesin ka meie 1970ndate maaliuuendajat Ludmilla Siimu (81, s Almatõs Kasahstanis), kes pühkis kodumaa tolmu jalgelt 1977. a, mil läks elama Helsingisse jättes oma sugestiivsed popilikud linnapildid pea 30 aastaks hoiule endise õpilase, maalikunstnik Andres Toltsi konkusse. Epi Londoni korrespondent Harry Pye usutles alles viimasel kahel kümnendil maalimaailmas laineid löönud Rose Wyliet (86). Matilda Alliksaar esitas küsimusi meie noorele maalijannale Anna Kõuhknale (26), kes keskendub oma maalides naise sisemaailmale ja hingeelule. Paljusid lugusid saadavad fotograaf Fred-Erik Kerneri olemuslikud portreed loojatest. Kirjanik Peeter Sauter vaatleb Türi Kultuurikeskuses toimunud grupinäitust "20.20. Apokalüptiline Noa laev" läbi isikliku prisma.

August Künnapu

August Künnapu. Foto: Guoda Bardauskaite

Avaldame Epifanio Monarreze & co seinamaali Chicagos, mille tellis Chicago Avaliku Kunsti Grupp, et tähistada ja ühendada iga naabruskonna vaimu, mitmekülgsust ja ajalugu, samal ajal edendades nende ühtsust. Kirjanik Andrei Ivanov visandab portree outsider-kunstnikust Oleg Mitassovist, kelle lõuendiks oli Harkivi linn. Jürgen-Kristoffer Korstnik intervjueerib oma kunagist õpetajat, dokumentaalfilmitegijat Kersti Uibot (64), kes lausus kuldsed sõnad: "Maalikunstnik maalib, ta ei vaja intervjuud. Kui lähen kunstinäitusele, tunnen, et olen sõprade keskel: tajun, et nad on mulle lähedased. Vaba voolamise väli on nii tugev, linnas saab ka näitusel looduse tunde kätte."

August Künnapu / toimetaja

augustkunnapu.epifanio.eu
facebook.com/augustkunnapu
instagram.com/augustkunnapu