Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800
Artickles in English Toimetaja veerg

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU FILMIKOGU
Indrek Kasela

MINU RAAMATUKOGU
Janari Lage

NÄHTAMATU RUUMI PUUDUTUS
Saale Kareda

HARRY PYE POSTKAART LONDONIST
Harry Pye

MIS MIND PUUDUTAB KUNSTIS TEGIJA JA VAATAJANA
Eve Apro

KRISTI VÄRVIMAJA
Kristi Kongi

BARCELONA TORN
Silver Soe, Vilen Künnapu

KUUSTEIST VAIKUSE AASTAT
Mehis Heinsaar

KIRJANDUSEST JA POPMUUSIKAST
Lauri Leis

KUNINGAD JA ÜLDSE
Artur Givargizov

KELLE VIGA? OMA VIGA. KAHJU.
Nato Lumi

MEESKOND

Nr 14 kaasMaalimine ei ole intellektuaalne, vaid intuitiivne tegevus.

Christian Schad

Austatud daamid ja härrased, teie ees lebab Epifanio 15. number.

Läti ajakirjanik Laura Brokane, kes tegi intervjuu seoses minu maalinäitusega Riias, mainis muuhulgas, et Epifanios on vähe visuaalset kunsti võrreldes teiste kultuurivaldkondadega. Ma ei ole selle arvamusega nõus. Proovin saavutada erinevate kunstide vahel tasakaalu. Kuid olgu selles numbris pisut rohkem kujutavat kunsti, eriti kõikide kunstide kuningat Isand Maalikunsti. Lätlaselt Andris Vitolinšilt on siin mitmeid maale majanduskriisi tõttu poolelijäetud majadest Riias, mida ta ise kutsub "Unelmate majadeks". Noor Tallinna maalija Kristi Kongi avab lugejale, mis on tema värviküllaste ja paljuski ruumist inspireeritud piltide taga. Harry Pye tutvustab oma uues Londoni postkaardis mõttekaaslase Jasper Joffega tehtud maalinäitust "Joffe et Pye" ja enda kureeritud väljapanekut "Four by Four (Part 2)", mis koosneb inglaste Tom Pounderi, Emma Colemani, Aleksandra Wojciki ja Edward Toddi erinevates tehnikates tehtud taiestest, millest kriitikud Sarah Thacker, Boyle N Shaw, Alex Chappel ja Georgia Anderson kirjutasid igaüks 444 sõna. Allakirjutanult on mõned uued portreemaalid mainitud Riia näituselt "Minu lemmikud" galeriis 21 – absurdikirjanik Daniil Harms raamatupoe Dom Knigi rõdul 1930ndate Piiteris vaatamas Nevski prospektile, brasiilia arhitekt Oscar Niemeyer mõtisklemas oma projekteeritud Rio de Janeiro Moodsa Kunsti Muuseumi ees ja popkunsti mõjutanud inglannast arhitekt Alison Smithson tühermaal. Eve Arpo filosofeerib kunsti olemuse üle ja leiab õigustatult, et kunstnik on vaid Vahendav Toruke, mitte Suur Autor. Muusikateadlane Saale Kareda kirjutab ehtekunstirühmituse "Õhuloss" näitusest Tallinna alumises tuletornis läbi kvantfüüsika ja nähtamatu kunsti prisma. Silver Soelt ja Vilen Künnapult on selles numbris boheemlaslik ananassikujuline tornhostel, mis on kavandatud Barcelona vanalinna Richard Meieri Moodsa Kunsti Muuseum kõrvale. Kunsti- ja filmimetseen Indrek Kasela kirjutab oma pea olematust filmikogust ja lisab sõpradele väikese soovidenimekirja, mida ta tahaks tulevikus oma kogus näha. Vene laste- ja lapsemeelsete kirjanik Artur Givargizov, keda on põhjusega peetud tänapäeva Daniil Harmsiks, pajatab lõbusatest juhtumitest kuningate ja nende lähedastega.

"Kui mäletan või kuulen head lugu, hakkan naerma ja hiljem panen selle maalikeelde. Samamoodi teen unenägudega. Kui ärkan neist, hakkan koheselt oma lugu maalima enne kui selle unustan... kõik mu pildid on unenäod," ütles kord Uganda maalikunstnik Jak Katarikawe.

August Künnapu / toimetaja

August Künnapu ja tema maal
"Daniil Harms" (2011)
Foto: Vilen Künnapu