Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU FILMIKOGU
Indrek Kasela

MINU RAAMATUKOGU
Janari Lage

NÄHTAMATU RUUMI PUUDUTUS
Saale Kareda

HARRY PYE POSTKAART LONDONIST
Harry Pye

MIS MIND PUUDUTAB KUNSTIS TEGIJA JA VAATAJANA
Eve Apro

KRISTI VÄRVIMAJA
Kristi Kongi

BARCELONA TORN
Silver Soe, Vilen Künnapu

KUUSTEIST VAIKUSE AASTAT
Mehis Heinsaar

KIRJANDUSEST JA POPMUUSIKAST
Lauri Leis

KUNINGAD JA ÜLDSE
Artur Givargizov

KELLE VIGA? OMA VIGA. KAHJU.
Nato Lumi

MEESKOND

Kelle viga?
Oma viga.
Kahju.

Toon oma üritustest mõned näited:

Festival "Nokkloom" Kakumäe tipus. Juhib tähelepanu looduse jätkusuutlikustamise programmidele läbi fondihaldamise prisma ja toob haldurid loodusele lähemale, otse nokakujulise poolsaare tippu. Tegu oleks omamoodi breinstorminguga ning see toimuks tormisel ajal, et loodusstiihia toetaks ajutormi.

"Zero Five Point One". Küberrevolutsioon Schnelli tiigis. Veealused küberlahendused üle-Euroopalise noorte innovatsiooniliikumise raames, mis juhib tähelepanu interneti tavakasutajale märkamatuks jäävatele allhoovustele ja ohtudele. Küberkaitse spetsialistide veealune loeng, akvalangides. Peene iroonia ja sotsiaalkriitikana oleks Lang ise ka kutsutud – selles mõttes, et Lang ja akvalang kõlksuvad ju mingis mõttes kokku – saate ju aru küll, eks?

"Moving logos – how it sounds?". Jalgrattaretk, mille käigus hüütakse linnaruumis erinevaid arhailisi sõnu nagu "inimene", "tuul", "vabadus", tunnetades, kuidas need tänapäeva linnaruumis vastukaja leiavad.

Lühietendus "Kott". Kalli pileti ja kuulsate esinejatega haltuur, mille käigus vaataja midagi vastu ei saa. Analüütikud jälgivad pettunud vaatajate reaktsioone ja fikseerivad need ühiskommunikeesse, mida omakorda meedias analüüsitakse.

"Nordisk porn". Vastuolulise pealkirjaga tippkultuurisündmus, millel vaagitakse madala ja kõrge küsimust kultuuris. "Kas madal on ikka madal?", "Kas kõrge on ikka kõrge?", "Kui kõrgel on kultuurijuhtide aknad, millest nad välja vaatavad ja mida nad sealt näevad?".

"Purn – mis see on?". Klotsidest ehitatakse skulptuur ja vaadeldakse seda õhtuhämaruses veinise peaga. "Mis see on, mille me tegime? Mis on "Purn"?". Need küsimused jäävad kummitama nii loojaid kui vaatajaid.

"X P rates in overloaded meaning-fields". Kinnine üritus semiootikutele. Järgneb pressikonverents, kus toimunust antakse Kanal 2-le võimalikult lühike ülevaade (max 2 minutit).

"Sea – what is it?". Merd mõtestav kontsertite sari, aga mitte mere ääres vaid Harku järve ääres, et tunda nende kahe veekogu vahet.

"Ai-ai-ai". Keelekümblus. Eesmärgiga leida see sõna, mis oleks Euroopa ühiskeele esimene sõna.

"Good morning, evening!" Öine üritus väga vanadele ja väga noortele. Erinevad põlvkonnad ulatavad teineteisele käe.

"Kalkulaator 2". Poole tunni jooksul tehakse masside osavõtul action-film, mille stoori kujutab täielikku börsilangust ja seejärel kohest tõusu. Inimesed peavad spontaanselt reageerima ja jääma nendes sündmustes iseendaks.

"Speiss – feiss". Raekoja plats jaotatakse ruutudeks ja igaüks peab tunnetuslikult leidma oma ruudu – oma koha selles maailmas.

"Adios, kindergard!". Tantsuetendus mootorratturitele, kes on eelmisel päeval load saanud.

"Mulksuv pühamu". Meremuuseumi angaari tassitakse mitu tonni ravimuda ja pannakse seal vaikselt podisema. Kuulatatakse, mida on mudal meile öelda, mis on tema sõnum.

"Kadakas-kadakas, vastupanu-vastupanu". Kadakaid jääb järjest vähemaks. Kas me aga teame, kui täpselt sümboliseerib kadakas meie aastatuhandeid kestnud vastupanu-vaimu? Selle õhtu vaieldamatuks staariks on kadakas. Juhime temale korraks tähelepanu.

"Kootud kompuuter ja robotite regilaul". Vana uues. Uus vanas. Üllatused.

"Toitumise eripärad, kui on väga kiire". Midagi ka gurmaanidele. Kas kiirtoit peab olema ebakvaliteetne? Ei pea. Aga on.

See on vaid osake nendest ideedest, mis mul kultuuriaastal teostamata jäid. Ja kõik vaid sellepärast, et ma ei suutnud neid iseenesest ju väga häid ideid projektiks vormistada. Kahju.

Nato Lumi
boheemland@gmail.com