Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800
Artickles in English Toimetaja veerg

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU RAAMATUKOGU
Andreas Trossek

INDIA JOONISTUSED
Vilen Künnapu

INTERVJUU SHIRISH BERIGA
August Künnapu, Vilen Künnapu

SHIRISH BERI LUULETUSED

MILLINE KUNST MULLE KORDA LÄHEB
Kaido Ole

KUNSTNIKUKS OLEMINE
Andres Tolts

TEATRIELAMUS
Jaan Elken

JUMALIKU SEEMNE TEMPEL
Jaan Kuusemets

RAIMOND KUKUMAA ARMASTUSED
Mehis Heinsaar

RESOTSIALISEERUMINE
Andrus Elbing

8 KOGUTUD KÄITUMIST
Mart Aas

MEESKOND

Nr 9 kaasHeli pingule tõmmatuna on muusika.
Liikumine pingule tõmmatuna on tants.
Meel pingule tõmmatuna on meditatsioon.
Elu pingule tõmmatuna on pühitsemine.

Sri Sri Ravi Shankar

Armas Lehelugeja, Sa hoiad käes või vähemalt enda lähedal Epifanio kaheteistkümnendat numbrit. Number kukkus välja minu arvates päris tore.

Siin on pikem usutlus India arhitekti, poeedi, filosoofi ja maalikunstniku Shirish Beriga, kes on tuntud oma holistliku maailmavaate poolest. Vilen Künnapu joonistas ja akvarellis India reisil kohalikke elanikke ja kaunemaid paiku. Maalikunstnik Kaido Ole kirjutab sellest, miks teda huvitab just kaasaegne kunst ning toob välja mõned kunstisuunad ja teosed, mis temas soojavärinaid tekitavad. Maalikunstnik Andres Tolts võtab oma enam kui neljakümne loomeaasta põhjal kokku, mida tähendab kunstniku elukutse ja kutsumus. Epifanio staa˛ikas korrespondent Harry Pye kirjutab legendaarsest, kuid Eestimaal suhteliselt vähetuntud Inglise ska-bändist "The Specials" ja tema enda kokkupandud grupist "The Extra Specials". Jaan Kuusemetsalt on müstiline, erinevaid religioone ühendav päeva­lilleseemnekujuline Jumaliku seemne templi projekt Tallinna Linnahalli lähedale. Andrus Elbing jätkab oma poeediteekonda ja kirjutab enda sõnul viimased luuletused kunagisest vanglaelust ja märkidest, mida sealkogetu on jätnud vaba mehe südamesse. Mart Aas analüüsib kaheksat kiiksuga juhtumit, mida ta on oma silmadega näinud või kõrvadega kuulnud, kuid mida tal ei ole siiani õnnestunud mõista. Kujutava kunsti rohke Epifanio numbri tagakaanel on Mare Vindi tundlikud värvipliiatsi­joonistused lõunamaisest arhitektuurist.

Lõpetuseks väike viktoriin. Mitu küünalt põleb kujuteldaval Epifanio vaarika-jogurtitordil?

 

August Künnapu / toimetaja

Foto: Vilen Künnapu