Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU RAAMATUKOGU
Lembit Sarapuu

MÄNGULINE RUUM: PIIRIDETA ARHITEKTUUR
Rebecca Jones and Nathalie Pozzi

VAESUSEST JA HÄBIST
Mai Sööt

DANIIL HARMSI OLEMUSEST
Tõlkinud Mehis Heinsaar

VAIMSUS ELUS JA KUNSTIS
Peeter Laurits

ARHITEKT STEINER VAATAB TULEVIKKU
Vilen Künnapu

HARRY PYE POSTKAART LONDONIST
Harry Pye

FILMOTEEGI LÕPP
Gert Moser

MINU PLAADIKOGU
Annie Rist

LUULET
Lauri Sommer

FOLKLOORA-LUGUD TALLINNAST
Nato Lumi

PÜHA GEOMEETRIAST
Jaanus Orgussaar

MEESKOND

Kuppelmaja makett

Teksti lugemiseks klikka numbritel.

kuppelmaja

1:10

Kui aga lõigata Oktaeedrit sfääriga, mille keskpunkt asub Oktaeedri tuumas, siis tekib pildil nähtav geomeetriline objekt “mullide kooslus”.

Väikestviisi uurides võimalikke struktuure ja nende kooslust nii kristallograafias, rakuehituses, seebimullides (pindpinevuse aspektist), jõudsin selleni, et see on mulle senituntutest optimaalseim struktuur. Iga struktuuri kamber on puutes 14 enda naabruses olevaga, jätkudes piiramatult ruumis.

Aegade jooksul on tehtud eri katsetusi näiteks herneterade, tinakuulide ja muude sfääriliste objektidega, kuidas nad ruumis kokkupressides käituvad. Kuidas leida tihedaim pakkemeetod – kui lubate seda nii tehnilises keeles väljendada. Tulemuseks olid 14-tahulised mittekorrapärased hulktahukad. Aasta oli siis 1939. See avastus andis uue tõuke uurimaks mittediferentsiaalses olekus kudesid nagu elusrakud ja vaht. Mullide puhul (ilmselt pindpinevuse tagajärjel) on mullide omavahel põkkuv sisene struktuur tahuline, välispidiselt aga kumer ja kogu seda struktuuri hoiab üleval õhk. Siin leiame mullide ühenduskohtades jälle nurgakraadile 109°28' läheneva nurga.

Looduses on mõistagi kõik loomupärasem, mitmekesisem, vahetum, liikuvam, kuid püüdleb siiski ideaali poole, kohandudes oludega välismõjudest sõltuvalt.

Jaanus Orgussaar
on püha geomeetriast lähtuv disainer.