Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Artickles in English

TOIMETAJA VEERG

NÄHTAVAD LINNAD – NÄHTAMATUD LINNAD
Udo Kultermann

LINN KUI KODU
Angela Nkya

HARRY PYE POSTKAART LONDONIST
Harry Pye

MINU WEB
Tarvo Hanno Varres

ROKKMUUSIKA BUDAPESTIST
Karli Luik

AMSTERDAM ON LINN
Eve Arpo

ISTANBULI KASSID
Karin Laansoo

HÄMARIK

EESTI KUI SUUR-TALLINN
Toivo Tammik

INIMKIHT_TAIPEI
Marco Casagrande

MINU VIDEOTEEK
Liina Siib

EPIFANIO SOOVITAB

PERM. KUS KOHT SEE SIIS ON? MIS KOHT SEE SIIS ON?
Kaarel Mikkin

MINU BIBLIOTEEK
Leena Torim

ÕNNELIK HOMMIK
Vilen Künnapu

VILEN KÜNNAPU LÜHIINTERVJUU LUULETAJA ANDRUS ELBINGUGA

STSEENID PAIDEST
Eve Apro

MEESKOND

 

INIMKIHT_TAIPEI

Inimkiht_Taipei lähtub linnaakupunktuuri ideedest ja meetoditest ning Fritz Langi maksiimist filmis Metropolis: “Pea ja Käte vahendaja peab olema Süda.”

C-Laboratooriumi rajasid Taipeisse 2004. aasta septembris C-LABi Helsinki personal Marco Casagrande, Martin Ross ja Kerby McGhee koostöös Tamkangi Ülikooli Arhitektuurikateedriga ja seda tugevdas Tuomas Makkonen novembris. C-LAB kolis Hiinasse ühe mootorratta ja ühe autoga.

10-pealise disainimeeskonna esimene samm linnaakupunktuuris oli energiavoogude ja kujundite mõistmine. Alginformatsiooni analüüsides avastati 8 põhilist energiastrateegiat (Chi tähendab klassikalises hiina keeles energiat).

Taipei sümboolne Pea on meer Ma (Ma tähendab hiina keeles Hobust). Elanikud on Käed. Meie pidime leidma vahetalitaja, Südame. Tulemuseks oli 8 terasest Trooja Kiikhobuse ehitamine ja nende liigutamine vastavalt 8 Chi kanalile, kogudes linnakodanike arvamusi linnapea Ma’le. Linnakodanikel paluti üles kirjutada nende unenäod, mälestused, soovid ja muud kommentaarid Taipeist ja panna need kirjad Trooja Kiikhobudesse, mis toimisid mobiilsete kirjakastidena.

Pärast viiepäevast marssimist piiras Trooja Kiikhobuste armee Taipei raekoja ümber ja sundis meer Mad välja tulema. Ratsavägi reastas end ülevaatuseks ja talle ulatati linna võtmed. Hobuste sisemusse olid lukustatud linnaelanike andmed. Meer Ma avas hobused ja hakkas meediale kirju ette lugema. Mõne aja pärast nõustus C-LAB dokumenteerima ja analüüsima andmestikku ning lähtuma sellest linnaplaneerimisel, arhitektuuris ja teistes kunsti-, teaduse- ja humanismivaldkondades, esitades talle tulemused.
C-Laboratoorium sai 8 niidiotsa elanike infost, mis võivad osutuda oluliseks tuleviku planeerimisel. Nende põhjal töötatakse edasi 2005. aasta kevadel ja suvel. Põhiline eesmärk on suunatud Taipei linna ökoloogilisele taastamisele.

C-LAB Inimkiht_Taipei töögrupp: arhitekt Marco Casagrande, linnakunstnik Martin Ross, maalija Kerby McGhee, mäned˛er Tuomas Makkonen, operaator Ai, operaator Point, operaator Neil, operaator Bruce, operaator Emily, operaator Shinu Shin Jr., operaator Daniel ja operaator Luo. Trooja Kiikhobu aktsiooni (näituse „Taipei on the Move” kureeris Jo Hsiao) toetas lahkelt Taipei linnavalitsuse kultuuriosakond. C-LABi väljarännet Hiinasse toetas lahkelt Halti, Harley Davidson Finland, Wärtsilä ja Jussi Salonoja.

Marco CasagrandeMarco Casagrande

Marco Casagrande on soome arhitekt ja kunstnik, kes on praegu Tamkangi Ülikooli Arhitektuurikateedri külalisprofessor Taiwanis. Vaata ka: www.clab.fi