Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Artickles in English

TOIMETAJA VEERG

NÄHTAVAD LINNAD – NÄHTAMATUD LINNAD
Udo Kultermann

LINN KUI KODU
Angela Nkya

HARRY PYE POSTKAART LONDONIST
Harry Pye

MINU WEB
Tarvo Hanno Varres

ROKKMUUSIKA BUDAPESTIST
Karli Luik

AMSTERDAM ON LINN
Eve Arpo

ISTANBULI KASSID
Karin Laansoo

HÄMARIK

EESTI KUI SUUR-TALLINN
Toivo Tammik

INIMKIHT_TAIPEI
Marco Casagrande

MINU VIDEOTEEK
Liina Siib

EPIFANIO SOOVITAB

PERM. KUS KOHT SEE SIIS ON? MIS KOHT SEE SIIS ON?
Kaarel Mikkin

MINU BIBLIOTEEK
Leena Torim

ÕNNELIK HOMMIK
Vilen Künnapu

VILEN KÜNNAPU LÜHIINTERVJUU LUULETAJA ANDRUS ELBINGUGA

STSEENID PAIDEST
Eve Apro

MEESKOND

 

MINU BIBLIOTEEK

Olen bibliofiil. Mitte küll mingi lootusetu raamatusõltlane. Siiski võib tekkida vaimse ärevuse nähte, kui pole paar kuud mõnd tselluloosikuubikut põhjalikult – kaanest kaaneni – läbi lugenud.

Hetkel mu käsutuses olev biblioteek pole päris minu oma. Ta kuulub õigupoolest klannile ning on sattunud mu vanaema korterist Mustamäel väikesesse aiamajakesse Mähel. Ka raamatud vahetavad elukaaslasi ja -kohti.

See, et mina, mu vanaema biblioteek ja väike Mähe aiamaja kokku oleme sattunud, on jumala õnn.

Nüüd saavad teosed nautida tunduvalt kuivemat ja soojemat keskkonda, sest on, kes ahju kütab. Mina tunnen end lihtsalt hästi, sest on riiulid ja pealegi raamatuid täis. Ning lumme mattunud aia ja maja ruumipoeetiline õhkkond süvendab bibliofiiliat.

Kogu ise on kahtlemata väärikas – Tammsaare, Lev Tolstoi ja Balzaci kogutud teosed; „Maailm ja mõnda” sari, luulekogud. Eriti meeldib mulle viiekümnendate lõpust pärinev kergelt kullatud otstega klassika sari – Dostojevski, London, Flaubert, Lagerlöf, Goethe jne. Meeldivad ühest küljest tekstiiliga töödeldud köite lakoonilised kullatriibutisega otsad ja muidugi geniaalselt ritta seatud sõnadest koosnevad igivärsked lood.

Lugemissoovitusteks on “Eesti uuem novell” ning “Wilhelm Meistri rännuaastad”. Esimene sisaldab mitte küll enam kõige uuemaid jutte (ilmumisaasta 1986), aga mõned neist on suisa suurepärased. Eks ise saate aru, millised. Teine teos (samast kuldsete otstega klassikasarjast) mõjub tänapäeva kaasaegse kirjandusega harjutatud ajule nagu jahe suplus rabalaukas – ilus ja harjumatu, veidralt hea ja teemantkirgas.

Vanaema on samuti raamaturiiulis. 21-aastane piltilus vanaema rohelise paspartuuga puitraamis – minu isikliku elu surematu klassik. Suur aitäh talle raamatute eest!

Leena Torim

Leena Torim on arhitekt, kes hetkel pesitseb Mähel.

Leena Torim