Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800
Artickles in English Toimetaja veerg

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU PLAADIKOGU
Veljo Runnel

MINU RAAMATURIIUL
Mara Koppel-Ljutjuk

TALLINN KUI LIND
Vilen Künnapu

KAKS KIRJA VENNALE
Mehis Heinsaar

LAULAN, KUNI ELAN – KUUGU, KOONI KOOLÕ
Lauri Sommer

KATKENDID Hr IMELIKU VALMISKIRJUTAMATA LUGUDEST
OkYm Riim

MINU VIDEOTEEK
Jaan-Jürgen Klaus

HARRY PYE POSTKAART SAO PAULOST
Harry Pye

TALLINNA PAIGAD
Andri Luup

MÄLESTUS MÄRK
Mart Aas

VAIMSUSEST IGAPÄEVAELUS
Kristi Pääsuke

MEESKOND

Nr 9 kaasIstun sügise hakul Võsu suvemajas ja loen raamatut šamaanidest. Õues on juba parajalt tuuline. Kartul kasvab jõudsalt, ploomidega läheb veel veidi aega.
Järsku märkan aias soliidset vanaprouat. Lähen uksele vaatama. Proua, kääbuskoer näpu otsas, nopib murult õunu. Meie pilgud kohtuvad. Minu küsiva ilme peale vabandab daam, et tema aias kasvavad ainult männid ning ta käib siin tihti. Oh neid tänapäeva prouasid! Kui vaid inimesed oskaksid küsida, siis neile ka antakse ja kõik oleks palju lihtsam.

Mida leida Epifaniost nr 9? Mehis Heinsaar on tõlkinud ja kommenteerinud Vincent van Goghi kaks kirja vennale Theole. Ta võrdleb Vincenti olemust Jeesusega. Lisaks kunstniku maaliloomingule on maailmas endiselt aktuaalsed tema mõtted elust ja kunstist. 2010 avatakse Londoni Royal Academys näitus tema arvukatest kirjadest vennale jt mõttekaaslastele, millega kaasneb raamat “The Complete Correspondence of van Gogh”.
Palusin Lauri Sommeril kirjutada muusikast – ta otsustas teha essee Eesti muusika juurtest, rahvalaulust. Autor tõi võimalike mantlipärijatena välja olemuslikud räpimehed. Ühelt selliselt, Okym Riimilt on uues Epifanios ära toodud kümmekond teksti.

Teemadest on esindatud veel loodus. Veljo Runnel kiikab oma fonoteeki, mis koosneb suurel määral tema enda lindistatud loodushäältest. Iirlanna Aoife Desmond kirjeldab taimi oma suurima inspiratsiooniallikana kunstiloomes. Vilen Künnapu skitseerib ja vaatleb Tallinna linnuna. Marco Casagrande kirjutab Taipei kolmest ajastust ja enda keskkonnatundlikest installatsioonidest. Kristi Pääsuke kirjeldab oma nägemust ja kogemust, kuidas jääda igapäevaelus vaimseks olevuseks. Leidsin tabava vastuse sellele Osho raamatust “Vabadus, armastus, üksindus”:

“Unustada iseend on ainuke patt. Ja mõista ennast oma täielikus kauniduses on ainus voorus, ainus religioon. Sa ei pea olema hinduist ega moslem ega kristlane – kõik, mida religioossuseks vajad, on olla sina ise.”

August Künnapu / toimetaja

 

 

August Künnapu piilumas higistamistelki. Indiaanilaager 2008 Juminda külas.
Foto: Aive Mets