Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU PLAADIKOGU
Veljo Runnel

MINU RAAMATURIIUL
Mara Koppel-Ljutjuk

TALLINN KUI LIND
Vilen Künnapu

KAKS KIRJA VENNALE
Mehis Heinsaar

LAULAN, KUNI ELAN – KUUGU, KOONI KOOLÕ
Lauri Sommer

KATKENDID Hr IMELIKU VALMISKIRJUTAMATA LUGUDEST
OkYm Riim

MINU VIDEOTEEK
Jaan-Jürgen Klaus

HARRY PYE POSTKAART SAO PAULOST
Harry Pye

TALLINNA PAIGAD
Andri Luup

MÄLESTUS MÄRK
Mart Aas

VAIMSUSEST IGAPÄEVAELUS
Kristi Pääsuke

MEESKOND

Tallinn kui lind

Tallinna põhiplaan meenutab lindu. Selle nokad – Kopli poolsaar ja Paljassaar on iharalt avatud, need justkui neelaksid linna energiat. Vasakpoolse tiiva alla jääb Ülemiste järv – see muna tähistab linnu saba algust. Linnu kujund on rahutu ja dünaamiline. Rahustavaks elemendiks on kolmnurk, mis ühendab vanalinna, cityt ja sadamat. Vaadeldes seda kolmnurka, meenub India vana veeda, mis ütleb järgmist.

Inimese õnn toetub kolmele vaalale. Need on Mõistus, Süda ja Eros. Kui need elemendid on tasakaalus ja sellele lisanduvad 64 kunsti, mida tuleb vallata, ongi inimene õnnelik.

Sama veedat saaks rakendada ka Tallinna puhul, võrreldes linna inimesega. Kolm vaala kolmnurga tippudes on: vanalinn – Süda, city – Mõistus ja sadam – Eros. Kui tõmmata ümber võrdhaarse kolmnurga ring (ja võib-olla ka teine) ning tikkida see stuupade, purskkaevude, jumalate kujude, kirikute, templite, obeliskide, vabadussamba, Kalevipoja, Viru poja, Hämariku ja paljude muude energiatornidega (kokku 64), saame tugeva kujundi, mis rahustaks ja tervendaks kogu linna. Võib-olla on vajalik ka tunnel Helsingisse, mis ühendaks kaks erinevat energiat üheks harmooniliseks tervikuks.

Vilen Künnapu
Arhitekt.

Autoportree