Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU PLAADIKOGU
Katrin Ratte

MINU RAAMATUKOGU
Aive Mets

INTERVJUU CHRISTOPHER ORRIGA
August Künnapu

INTERVJUU
CHI TI-NANIGA

Vilen Künnapu

KUIDAS MATERIALISEERIDA VAIMSUST
Heie Treier

AHVID BUDDHA PEAS, HOMMIKUMAA TRIP
Ki wa

MAIADE KADUNUD MAAILM
Mathura

HARRY PYE POSTKAART LONDONIST
Harry Pye

MIDA MA AVASTASIN SOOMALSTEGA KOOS OLLES?
Andri Luup

NÄHA NAPOLIT JA SURRA…
Mehis Heinsaar

ELUST SIINPOOL TRELLE
Andrus Elbing

MINU HERBAARIUM
Leena Torim

MINU VIDEOTEEK
Veiko Õunpuu

KAHEKSANURKNE PURSKKAEV
Vilen Künnapu

UNISTUSTE REISI KIRJELDUS
Nato Lumi

MEESKOND

Harry Pye postkaart Londonist

Elevant ja Kindlus

Elephant and Castle (Elevant ja Kindlus) on Lõuna-Londoni linnaosa. Seal sündisid Charlie Chaplin ja Michael Caine. See on küll suht allakäinud koht, aga ma olen seal end alati kindlalt tundnud. Mõned londonlased viskavad nalja, et “Elephant and Castle? – Sa võid need endale perse pista.” (Elephant and Castle? – stick it up your arsehole).

Hoolimata sellest, et see on halvasti kujundatud, pillapalla ja paljudele pinnuks silmas, kõlbab seal täitsa elada. Ühistranspordiga on hea juurdepääs ja tegelikult on seal olemas see “nii halb, et hakkab hea” kvaliteet.

Elephant & Castle’i nimi oli varem Newington. Elephant and Castle oli lihtsalt üks kuulus pubi. Mingil ajal umbes 1750. aasta paiku hakati Newingtoni kutsuma Elephant and Castle’iks – inimestele vist lihtsalt meeldis see nimi rohkem.

Järgmise kuue aasta jooksul plaanitakse Elevandi peale kulutada poolteist miljardit naela. Elevandi renoveerimisplaan hõlmab ka riigi suurima, 75 000 ruutmeetrise, kaubanduskeskuse rajamist ja uue raamatukogu ehitamist.

Eelmisel kuul otsustasin koos oma sõprade Chris Coombes’i, John Moseley ja Julian Wakelingiga veeta terve päeva Elevandis. Ma märkisin, et oleme ilmselt ainsad inimesed, kes lähevad Elevanti vaatama sellepärast, et me temast hoolime, mitte selleks, et sealt ainult kuskile edasi sõita.

Mõni aeg tagasi käisime Juliani ja Chrisiga ühel fotonäitusel. See ei olnud just parimate killast ja me leidsime, et “meie teeksime kindlasti parema”. Kuidagi juhtuski nii, et hakkasime mängima mõttega, et oleme fotoklubi Coombes, Moseley, Pye ja Wakeling. Nüüd kutsus üks kunstnikust sõber meid fotograafia grupinäitusele, mille nimi on “Real Life” (“Tõeline elu”) ja meie klubidebüüt saabki teoks.

Bootsist või mõnest supermarketist on võimalik paari naela eest osta ühekordseid fotokaid. Me otsustasime neljakesi ühe äravisatava kaamera osta ja Elevandist 27 pilti teha.

“Tõeline elu”, mida meie sõber korraldab, toimub ühes Ida-Londoni koolis. Ilmselt on meie publiku keskmine vanus umbes 11 aastat. Mäletan, kui olin üheteistkümnene, siis mu õde, mina ja mõned meie sõbrad armastasime ühte filmi, mille nimi oli “Outsiders” (“Heidikud”, S.E. Hintoni romaani ainetel). Filmi üks olulisemaid hetki on see, kus kaks poissi räägivad Robert Frosti poeemist:

“Kuldne on haljas loodus,
ta toon kestma ei ole loodud.
Ta värskeim leht kui õis,
vaid tunni olla võib;
Leht leheks vaibub siis.
Nii leina vajub Eeden,
nii hommikust saab päev
ning kuld ei alles jää.”

Wakeling & Moseley

Selle filmi tegelased teavad, et miski ei kesta igavesti, aga siiski lubavad nad üksteisele, et nad “jäävad kullaks”. Mulle tundub, et ma mõtlesin Elephant and Castle’ist kui muutuste keerises olevast pubekast. Ta tunneb ennast tõenäoliselt sama koleda ja vihatuna nagu enamik noori.

Imelik oli minna neid fotosid tegema. Selline tunne, nagu vaataks seda kanti uute silmadega. Kummalisel kombel on need kokkukõlamatud ehitised, veidramustrilised tänavad ja üldine pentsikus tegelikult päris lummavad. Midagi oleks justkui muutunud sel päeval, kui Coombes, Moseley, Pye ja Wakeling Elevanti läksid. Päike tuli välja. Lõpuks nägime me ta ilu. Säragu Elephant and Castle.

Photos: photo club “Coombes, Moseley, Pye & Wakeling”

Harry Pye

Harry Pye on kirjanik, kuraator ja kunstnik, kes elab ja töötab Londonis. Loe ka tema teisi postkaarte Epifaniole.

 

August Künnapu & Harry Pye.
Foto: Aive Mets