Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800
Artickles in English Toimetaja veerg

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU PLAADIKOGU
Johanna Ulfsak

MINU FILMOTEEK
Tim Kolk

MINU RAAMATUKOGU
Edgar Künnapu

ARHITEKT STEINER JA JUMAL
Vilen Künnapu

ANDRUS ELBING

INDIGOLAPS TAMBET

VESTLUS ÖKOARHITEKTUURIST
Leena Torim, Rene Valner

PRIGHUDIE, REVISITED

IDEAALNE KOHVIK.
IDEAALNE TEATER.
IDEAALNE KOHVIKTEATER.

Mart Aas

MUUSIKA JA VAIMSUS
Kiwa

TARKOVSKI JA TEMA NÄGEMUS
Mathura

ELUST JA KUNSTIST
Toomas Altnurme

UNENÄO JÄTK
Mehis Heinsaar

UNISTUSTE REISI KIRJELDUS
Nato Lumi

FRIEZS'i KUNSTIMESSI MÄNG

MEESKOND

Nr 7 kaasArmas Lehelugeja, Sa hoiad käes “Epifanio” seitsmendat numbrit. Numbrit 7 seostatakse muinasjuttude ja müstikaga. Uues numbris on tekste ja pilte ühendavaks lüliks vaimsus, mis on sageli ka muinasjuttudes olemas. See avaldub väga erineval moel.

Siin on vestlus indigolapsest kaanepoisi Tambet Maidraga. Ta kõneleb vabalt puude ja põõsastega ning suhtleb erinevate vaimolenditega, ühest paralleelmaailmast teise liikumisel ei ole poisil seinu ees. Vilen Künnapu kirjutab essee arhitekt Steinerist, kel õnnestus pärast pikka võitlust vabaneda mõnuainetest ja kes hakkas tajuma maailma energeetilise tervikuna. Poeet Andrus Elbing, kes vabanes hiljuti Tartu Vanglast, avaldab uusi räpp-tekste nii käegakatsutavast kui nähtamatust. Annika Haas, Age Peterson ja Birgit Püve pildistasid vanausuliste sajanditetaguseid kombeid, tavasid ja rituaale Peipsi-äärsetes külades ning rajasid sinna ka uue kunstikeskuse nimega Ambulartoorium. Harry Pye postitab uue kaardi Londonist, kus luubi all on uued kunstimessid Frieze Art Fair, Zoo Art Fair, Free Art Fair ja The Future Can Wait. Mart Aas avaldab oma pikaajalisese salaunistuse – luua sünergiline keskkond, kus kohtuvad hubane kohvik ja kvaliteetne teater parimal võimalikul moel. Kiwa võtab kokku selle, mida muusika tema jaoks tähendab. Mathura kirjutab Andrei Tarkovski mitte just sageli esiletoodud vaimsetest tõekspidamistest. Numbri kunstnik on Toomas Altnurme – lõuna- ja idamaine skulptor ning maalija põhjamaiselt kõledal kultuurimaastikul. Richard Brautigan ei kirjuta seekord mitte männiokastest, vaid kahest lumehelbest, kes langesid stanlaureli ja oliverhardy’likult tema koduaeda.

Mida teha veelgi rohkem, mitut moodi ja paremini, et keegi ei oleks õnnetu? Arvan, et lehetoimetaja vaatepunktist tuleks lähitulevikus teha “Epifanio” kodulehekülg, et kultuurileht oleks paremini kättesaadav huvilistele nii meil kui mujal.

August Künnapu / toimetaja

 

 

August Künnapu. August. Akrüül, lõuend, 2007.