Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU PLAADIKOGU
Johanna Ulfsak

MINU FILMOTEEK
Tim Kolk

MINU RAAMATUKOGU
Edgar Künnapu

ARHITEKT STEINER JA JUMAL
Vilen Künnapu

ANDRUS ELBING

INDIGOLAPS TAMBET

VESTLUS ÖKOARHITEKTUURIST
Leena Torim, Rene Valner

PRIGHUDIE, REVISITED

IDEAALNE KOHVIK.
IDEAALNE TEATER.
IDEAALNE KOHVIKTEATER.

Mart Aas

MUUSIKA JA VAIMSUS
Kiwa

TARKOVSKI JA TEMA NÄGEMUS
Mathura

ELUST JA KUNSTIST
Toomas Altnurme

UNENÄO JÄTK
Mehis Heinsaar

UNISTUSTE REISI KIRJELDUS
Nato Lumi

FRIEZS'i KUNSTIMESSI MÄNG

MEESKOND

MINU RAAMATUKOGU

Käisin koolis Stalini ajal. Materjalistlik õpetus ei andnud mulle vastuseid põhiküsimustele. Kui Jumalat ei ole, mis asi on ikkagi gravitatsioon, küsisin endalt. Või mis jõud sunnib elektroni ümber oma tuuma tiirlema.

1964. aastal olles Moskvas Teaduste Akadeemia aspirantuuris kohtasin üht 65-aastast meest, kel olid olnud kõik haigused. Kümme aastat enne seda lubasid arstid talle elada veel ainult paar kuud. Terve mehena õpetas ta jooga süsteemide algolemust. Teen neid lühikesi harjutusi siiani. Hakkasin raamatukogudes uurima esoteerikat. Ühiselamus hakkas samizdatina ringi liikuma ühe sakslase hata jooga harjutuste kompleks, mis sisaldas ka meditatsiooniõpetust. Siit ka minu huvi müstika ja saladuse vastu.
Siis lõpetasin sõjaväeakadeemia raketiasjanduse alal. Hiljem töötasin rakettidega ja mul hakkas igav. Huvitusin küberneetikast, mis oli tol ajal NL-s keelatud teadus. Lugesin Norbert Wieneri raamatut “Küberneetika”. Esimene Küberneetika Instituut loodi Eesti Teaduste Akadeemia juures. Läksin sinna teaduriks. Seal olid sellised korüfeed nagu N. Alumäe, B. Tamm ja E. Lipmaa. Sealt see Eesti edukas IT asjandus pärinebki.

August Künnapu. Edgar Viinistus.
Akrüül, lõuend, 2007.

Tol ajal liikus esoteerika raamatuid vähe. Keegi ei õpetanud energiat. Mul tekkis suur Hiina huvi. Sattusin tao jooga juurde läbi tai-chi. Minu ideaaliks sai chi-kung – energia valitsemise kunst. Lugesin Yang Jwing-Mingi raamatuid “Hiina chi-kungi massaa˛”, “Chi-kungi treeningu saladused”, “Nooruse saladus” ning jaapanlase Toshiko Yayama teost “Qi Healing. The Way to a New Mind and Body”. Aastaid hiljem lugesin Tai õpetaja Mantek Chia raamatut “Kosmosega tervendamine”. See haaras mind niivõrd, et minust sai Mantek Chia õpilane. Ta oli väljapaistev Taoist ja chi-kungi õpetaja. Lõpetasin tema juures vastavad kursused ja minust sai diplomeeritud chi-kungi instructor. Avastasin, et ka meil ja Venemaal on mitmed suured chi meistrid. Lembit Tikerpuu kaudu tutvusin V. Gochi ja tema koolkonna autoritega – P. Uspenski, A. Nekrassov, G. Sõtin, A. Klizovski, M. Norbekov. Vene koolkonna tugevuse põhjuseks oli ilmselt ka asjaolu, et Stalin isiklikult tundis huvi esoteerika vastu. Ta saatis oma inimesi Tiibetisse, et esoteeriliste tarkustega vallutada maailm. Ka KGB ja kosmoseuurimise keskused tegelesid esoteerikaga, loomulikult salaja. Minu raamaturiiulis on populaarteaduslikud V. Megre “Anastasia”, E. Muldaševi “Kellest me põlvneme” ja Tihhoplavi “Usu füüsika”. Raamatute raamat on aga siiski “Suur Hiina Muutuste Raamat”.

Edgar Künnapu

Edgar Künnapu on chi-kungi instruktor, ERAA koolituskeskuse direktor ja müstik.