Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800
Artickles in English Toimetaja veerg

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU BIBLIOTEEK
Sandra Jõgeva

VALGE PALLIKESEUSKUMATUD SEIKLUSED PLANEEDIL MA
Viimsi Vilen

INTERVJUU NATHANIEL KAHNIGA
August Künnapu

MINU VIDEOTEEK
Nathanile Kahn

ARTHUR RUSSELL. CALLING OUT OF CONTEXT
DJ Drummie

13 VANAEMA
Kristi Pääsuke

MINU ESMANE TUTVUS
Mihkel Kleis

KRÕÕT JUURAK
Eve Apro

HARRY PYE POSTKAART LONDONIST
Harry Pye

FANTASY JA FANTAASIAKUNST
Rauno Thomas Moss

MINU HERBAARIUM
Leena Torim

KUNSTNIK JA VANADUS
Mehis Heinsaar

RICHARD GARY BRAUTIGAN. VÕLTSAMEERIKA KÕVERPEEGEL
Lauri Sommer

SUUR NOOGUTAJALIHAS
Nato Lumi

MEESKOND

Nr 5 kaasEpifanio nr 5 on Inimeste Eri. Filmire˛issöör Nathaniel Kahn leiab arhitekt Louis Kahni päevadel Kuressaares tehtud intervjuus, et inimene on oma olemuselt eelkõige loov. Antud lehenumber käsitlebki inimest ja tema piiritut loovust. “Kunst aitab inimesi vaimselt areneda, mitte maailma tundma õppida,” on öelnud filmire˛issöör Andrei Tarkovski Itaalias antud intervjuus.

Viimsi Vilen võtab kokku inimeste elu planeedil Ma miljonite aastate (loe: hetke) vältel oma essees arhitekt Steinerist ja temas viibivast Valgest Pallikesest. Kristi Pääsuke kirjutab ülemaailmsest teadmanaiste rühmitusest 13 Vanaema, kes muuhulgas külastasid selle aasta oktoobris Dalai Laamat Indias. Tavapärasest rohkem on rõhku muusikal – Andres Vosman kirjutab Arthur Russellist – varalahkunud absoluutse kuulmisega perfektsionistist, kes tegi meedeljäävalt nii pop-, tantsu- kui sümfoonilist muusikat. Mihkel Kleis portreteerib teist Ameerika muusikut Lee Hazlewoodi – legendaarset psühhedeelse kantri viljelejat, lugude kirjutajat ja produtsenti. Eve Arpo annab ülevaate kodumaise koreograafi ja tantsija Krõõt Juuraku töödest-tegemistest nii kodu- kui välismaal. Harry Pye saadab viienda postkaardi Londonist – juttu tuleb seekord prussakate ja inimeste omavahelisest läbisaamisest ning prominentide seksiskandaalidest. Rauno Thomas Moss kirjutab nähtusest nimega Fantaasiakunst. Fantaasiat pulbitseb rohkelt ka Richard Brautigani luuletustes, millised on ladusasse eesti keelde pannud Lauri Sommer. Viimane on loonud kirjatüki ka sellest eelkõige romaanikirjanikuna tuntud suurkuju poeesiast. Leena Torim ei saa üle ega ümber Minu herbaariumi rubriigist, sedapuhku on luubi all Fragaria Vesca ehk metsmaasikas. Mehis Heinsaar kirjeldab ennekuulmatut juhtumit sellest kuidas kunstnik Imatil õnnestub putku panna isand Vanaduse eest ja ta saab 11 aastat veel noor olla. Nato Lumi jätkab oma rubriiki andes meile edasi sündmusi noogutamise treeninglaagrist Tallinna lähistel.

August Künnapu
Vaata ka: augustkunnapu.epifanio.eu