Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800
Artickles in English Toimetaja veerg

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

ARHITEKTUURI OLEMUSEST
Vilen Künnapu

NOERDLINGEN
Udo Kultermann

MIS ON TANTS?
Eve Apro, Aharona Israel

HARRY PYE POSTKAART LONDONIST
Harry Pye

TEATER ON REAALSUS, FILM ON ILLUSIOON
Juhan Ulfsak

MINU VIDEOTEEK
Peeter Simm

MOEST JA ELUST
Reet Ragini Aus

MINU PLAADIKOGU
Holger Loodus

RABA
Leena Torim

EPIFANIO INTERVJUU URSULA LIBLIKASEGA

KULTUSE KORRALDAJAD – KÕIGEPEALT VALIGE ENDALE JUMAL!
Reiu Tüür

GUY ALLOTTI MAALID

MEESKOND

Nr 2 kaas“Kuna me elame väga mõistusekeskses kultuuris, on suur osa moodsast kunstist, sisearhitektuurist, muusikast ja kirjandusest – mõnede üksikute eranditega – ilutu ja sisutu. Põhjus on loojates, kes ei suuda hetkekski vabaneda mõtete kütkeist. Nad pole kunagi kontaktis selle kohaga enda sees, kus sünnivad tõeline ilu ja looming,” kirjutab Eckhart Tolle oma raamatus “Siin ja praegu: kohaloleku jõud” (Pilgrim, 2004). Inimene kasutab üldjuhul vaid käputäie sellest, milleks ta tegelikult võimeline on.

Olen arvamusel, et harvaesinev sisemine surin pärast õnnestunud loomingulist akti tekib koostöös kosmilise energiaga. Minu maalimisprotsess näiteks on üdini spontaanne – värvigamma ja kompositsioon lähtub hetke sisetundest, ma ei tea iial ette lõpptulemust.
Epifanio teine lehenumber räägib positiivselt ja esseelikult lihtsas keeles erinevate kultuuriteemade ning elu olemusest. Inglise kirjamees ja kuraator Harry Pye annab ülevaate Lõuna-Londoni kunstisündmustest, muuhulgas paapuauusguinealase Mathias Kauage maalinäitusest, kus linnaelu kaasaegsus seguneb lapsepõlve küla mõnusate kujunditega. Eve Arpo, Aharona Israel ja Rain Saukas toovad esile tantsu olemuse läbi aegade. Moest ja elust kirjutav Reet Aus tõdeb, et alati tuleb olla aus nii enda kui teiste vastu. Filmi ja teatrit võrdlev Juhan Ulfsak eelistab viimase hetkes toimivust ja leiab ühiseid jooni performance’ikunstiga. Vilen Künnapu räägib arhitektuuri teispoolsust peegeldavast olemusest. Leena Torim kirjutab raba olemusest nähtamatu Tondi raba ja nähtava Kuresoo raba näidete põhjal.

Antud numbri võtab hästi kokku intervjuu elu olemusest nõia Ursula Liblikuga, kelle sõnutsi tuleb uskuda nii endasse kui teistesse, sest teised usuvad ju oma usku. Lõpetuseks üks tema luuletus:

Olemuse olemus

OLEMUSE OLEMUS
AEGADE ALGUSEST
OLED KOGEMUS
OLED TULEMUS
OLLA VÕIB KOGEDES
OLLA VÕIB OLEMUS
OLLA VÕIB AEGADE ALGUSE OLEMUS

August Künnapu / toimetaja

August Künnapu

August Künnapu
Autoportree 2001