Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Artickles in English

TOIMETAJA VEERG

NÄHTAVAD LINNAD – NÄHTAMATUD LINNAD
Udo Kultermann

LINN KUI KODU
Angela Nkya

HARRY PYE POSTKAART LONDONIST
Harry Pye

MINU WEB
Tarvo Hanno Varres

ROKKMUUSIKA BUDAPESTIST
Karli Luik

AMSTERDAM ON LINN
Eve Arpo

ISTANBULI KASSID
Karin Laansoo

HÄMARIK

EESTI KUI SUUR-TALLINN
Toivo Tammik

INIMKIHT_TAIPEI
Marco Casagrande

MINU VIDEOTEEK
Liina Siib

EPIFANIO SOOVITAB

PERM. KUS KOHT SEE SIIS ON? MIS KOHT SEE SIIS ON?
Kaarel Mikkin

MINU BIBLIOTEEK
Leena Torim

ÕNNELIK HOMMIK
Vilen Künnapu

VILEN KÜNNAPU LÜHIINTERVJUU LUULETAJA ANDRUS ELBINGUGA

STSEENID PAIDEST
Eve Apro

MEESKOND

 

HÄMARIK

Viru Keskus on oma olemuselt maja-masin. Midagi taolist, millest unistasid futuristid. Klaasliftid, eskalaatorid, pandused ja trepid liigutavad kümneid tuhandeid inimesi, tuhandeid autosid, sadu autobusse. Ehitise all on bussijaam, selle keskel hotell ja kaubanduskeskus. Masina kohal hõljuvad katusrõdud, klaaskuupi meenutav elamu, veel loomisel olev kunstikeskus ja kümned tehnilised ruumid. Kogu organismil domineerib tugev meesenergia element. Selle energia vastukaaluks nägid arhitektid Vilen Künnapu ja Ain Padrik ette kompleksi kaguväljakule suure naisfiguuri rajamise. Pronksist figuur kujutab endast naisekuju, mis sümboliseerib Armastust. Kuju autorid on eesti skulptorid August Weizenberg ja Mare Mikoff. Weizenberg lõi enda versiooni Veenusest (või Aphroditest) 19. sajandi keskpaiku, kopeerides antiikskulptorite teoseid Roomas. Tema käe all valmisid kaks marmorfiguuri, millised ta ristis Hämarikuks. Poolteist sajandit hiljem tegi skulptor Mare Mikoff ühest neist savikoopia ning selle alusel lõi juba iseseisva viiemeetrise pronksfiguuri, mis seisab täna Viru Keskuses.

Nii on loonud antiikmeistri, Weizenbergi ja Mikoffi geeniuse ühisteadvus ülivõimsa jumalanna kujutise, mis energeetiliselt tasakaalustab kogu ansamblit.

Lisaks sellele on Hämarik ka tähtis kujund Tallinna City uue peatänava – Laikmaa tänava arhitektuuris. Kujutava kunsti aspektist moodustab Hämarik ühtse astronoomia ajutiselt ärakadunud Edgar Viiese skulptuuri Merineitsi, Jaak Soansi Tammsaare ja Estonia teatri ees seisva Taksopeatajaga. Skulptuuri ja arhitektuuri kooseksisteerimise renessanss on alanud.